کدخبر: ۲۸۳۳۷۵ لینک کوتاه

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی:

ارز نیمایی جایگزین دلار ۴۲۰۰ تومانی درحوزه کاغذ می شود

اقتصادنیوز : سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۴۰۰ هزار تن کاغذ سالانه مورد نیاز کشور است، گفت: قرار شد ارز ۴۲۰۰ تومانی درحوزه کاغذ حذف و ارز نیمایی جایگزین آن شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،حجت الاسلام احد ازادیخواه با تشریح برنامه های امروز کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونانش در این کمیسیون خبر داد و افزود: 100 هزار از 400 هزار تن کاغذ مورد نیاز کشور مربوط به مطبوعات و کتاب است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی از تشکیل کمیته سه نفره با حضور نمایندگان سازمان حمایت، سازمان تعزیرات حکومتی و دبیرخانه کارگروه کاغذ برای پیگیری امور مربوط به کاغذ خبر داد و اظهار داشت: طبق گزارش معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال 97، 872 میلیون دلار برای تعرفه کاغذ از بانک مرکزی برای 7 مصرف جدای از هم اختصاص یافت که 470 میلیون دلار آن به 5 تعرفه اختصاص داشت.

وی افزود: روزنامه، چاپ و تحریر جزو 5 تعرفه 470 میلیون دلاری بود. متاسفانه ارز دولتی استفاده شده اما کاغذ وارد نشده است.

آزادیخواه در پاسخ به این پرسش که چه کسی پاسخگوی وارد نشدن بقیه کاغذها است، گفت: وزارت ارشاد مسئولیتی ندارد و بانک مرکزی و گمرکات باید پاسخگو باشند که ارز را در اختیار چه کسی گذاشتند. 

این مطلب برایم مفید است