کدخبر: ۲۸۳۴۹۱ لینک کوتاه

آمریکا برای کاربرد سلاح هسته‌ای آماده می‌شود

اقتصادنیوز: وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که آمریکا برای کاربرد سلاح هسته ای آماده می شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اسپوتنیک، ولادیمیر یرماکوف رئیس بخش عدم گسترش و کنترل بر تسلیحات وزارت امورخارجه فدراسیون روسیه اعلام نمود که استقرار سلاح هسته ای در اروپا را می توان آماده شدن آمریکا برای کاربرد سلاح هسته‌ای با اجازه کشورهای غیر هسته ای اروپا دانست.

یرماکوف در ادامه گفت:«متأسفانه تعدادی از کشورهای اروپایی وابسته بهواشنگتن وانمود می کنند که هیچ اتفاقی در حال وقوع نیست و یا صاف و ساده می ترسند به تحریکاتی فکر کنند که در قرن 21 در اروپا تهیه مقدمات کاربرد سلاح هسته ای با استفاده از کشورهای غیرهسته ای جریان دارد».

وی همچنین این کشورها را مورد انتقاد قرار داد که به واشنگتن اجازه می دهند امنیت آنها را به خطر بیاندازد. در چنین شرایطی که باصطلاح «کشورهای متمدن اروپایی» بطور نامعقول خود را در مرز فاجعه هسته ای و نابودی کامل قرار می دهند آیا می توان صحبت‌ها در باره تحکیم رژیم عدم گسترش سلاح هسته‌ای را باور کرد؟

در مقر سازمان ملل متحد در نیویرک در هفته گذشته  جلسه دوهفته‌ای در خصوص برگزاری کنفرانس در باره پیمان عدم گسترش سلاح هسته ای در سال 2020 به پایان رسید. در جریان این نشست، هیئت نمایندگی روسیه به ریاست یرماکوف، بر اساس «حفظ و تأمین رعایت مفاد پیمان عدم گسترش سلاح هسته‌ای  و برخورد متوازن به سه اصل مهم آن —عدم گسترش سلاح هسته ای، خلع سلاح هسته ای و کاربرد صلح آمیز از انرژی اتمی- اظهار نظر کرد.

 

این مطلب برایم مفید است