کدخبر: ۲۸۳۶۵۹ لینک کوتاه

آماده‌باش نظامیان آمریکایی در عراق

اقتصادنیوز: فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا از بیم و توهم حملات احتمالی به نیروهای این کشور درعراق دربیانیه ای اعلام کرد: به دلیل تهدیدات قریب الوقوع علیه نیروهای آمریکا، نظامیان ما که در عراق حضور دارند، به حالت آماده باش کامل درآمدند.

 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویترز، درهمین حال «بیل اوربان» سخنگوی فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در این بیانیه اعلام کرد: اظهارات اخیر معاون فرمانده نیروهای ائتلاف ضد داعش (مبنی بر عدم تهدید نیروهای امریکایی از سوی نیروهای شبه نظامی مورد حمایت ایران تهدیدی نمی شوند) با تهدیدات جدی که دستگاه های اطلاعاتی آمریکا و هم پیمانان نسبت به نیروهای مورد حمایت تهران در اختیار دارند، مغایر است.
بیانیه ارتش آمریکا درحالی منتشر می شود که ژنرال «کریس جیکا» معاون برنامه ریزی راهبردی و اطلاعاتی فرمانده این ائتلاف ساعاتی پیش در کنفرانس مطبوعاتی در وزارت دفاع آمریکا گفته بود: هیچ گونه افزایش تهدید آمیزی از سوی شبه نظامیان مورد حمایت ایران علیه نیروهای ائتلاف حاضردر عراق و سوریه وجود ندارد. 
جیکا اعلام کرده بود: ما از حضور این نیروها اگاهی کامل داریم و مراقب آنها هستیم، چرا که این محیطی که ما در ان حضور داریم.
اظهارات اوربان، سخنان تازه ای نیس و مقام های کاخ سفید هفته گذشته نیز به دلیل آن چه که توهم تهدید ایران علیه نیروهای ایالات متحده در منطقه خوانده شده بود، اعلام کردند که ناو هواپیمابر «آبراهام لینکلن» را به همراه چهار بمب افکن به خلیج فارس اعزام می کند.

این مطلب برایم مفید است