کدخبر: ۲۸۳۶۶۵ لینک کوتاه

ترامپ: اعزام ۱۲۰۰۰۰ سرباز به خاورمیانه برای مقابله با ایران خبر جعلی است

اقتصادنیوز: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا گزارش روزنامه نیویورک تایمز درباره طرح اعزام ۱۲۰ هزار سرباز به خاورمیانه درصورت حمله ایران به نیروهای این کشور یا نزدیک شدن تهران به ساخت سلاح هسته‌ای را تکذیب کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از یورونیوز، ترامپ در نشستی خبری در کاخ سفید اعلام کرد: «فکر می‌کنم این یک خبر جعلی است. اوکی؟ حالا، آیا من می‌توانم آن را انجام دهم؟ قطعا. اما برای آن برنامه‌ریزی نکرده‌ایم.»

وی ابراز امیدواری کرد که نیازی نباشد برنامه‌ای در این رابطه داشته باشند اما در عین حال گفت: «اگر هم بخواهیم چنین کاری کنیم، خیلی بیشتر از این نیرو می‌فرستیم.»

نیویورک تایمز با انتشار گزارشی از بازبینی طرح‌های نظامی آمریکا علیه ایران خبر داده بود. این نشریه ادعا کرده بود که پاتریک شاناهان، سرپرست وزارت دفاع آمریکا روز پنجشنبه گذشته طرح‌های نظامی به‌روز شده را به رئیس جمهوری این کشور و مشاورانش ارائه داده است. به نوشته این نشریه در صورت حمله ایران به نیروهای آمریکایی یا نزدیک شدن تهران به ساخت سلاح هسته‌ای، واشنگتن ۱‍۲۰ هزار سرباز به خاورمیانه خواهد فرستاد.

نیویورک تایمز بدون نام بردن از مقام ارشدی که این اطلاعات را به این روزنامه داده، نوشته بود که این رویکرد از سوی جان بولتون، مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ و از محافظه‌کاران تندرو پیشنهاد شده است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند