کدخبر: ۲۸۳۹۴۰ لینک کوتاه

یک خانواده ثروتمند سعودی خدمتکار فیلیپینی خود را برای مجازات به درخت بست + عکس

اقتصاد نیوز: یک خدمتکار فیلیپینی به نام لاوی بارویلو ۲۶ ساله و مادر دو فرزند از چند ماه قبل در نزد یک خانواده ثروتمند سعودی در ریاض کار می کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از  تسنیم؛ این روزنامه افزود: این خدمتکار یکی از وسایل خانه را در حیات خانه فراموش کرده بود که بر اثر آفتاب خوردگی رنگ آن عوض شده بود و خانواده سعودی به همین خاطر روز نهم ماه مه جاری خدمتکار را مجازات کرده و زیر آفتاب به درخت بستند تا بداند که آفتاب چه تاثیری می گذارد.

یک خدمتکار فیلیپینی دیگر که در خانه کار می کرد، از این خدمتکار عکس گرفت و آن را برای سفارت فیلیپین در ریاض ارسال و تاکید کرد که صاحب خانه آنها را اذیت و به خاطر مسائل پیش پا افتاده مجازات می کند.

2

از سوی دیگر، وزارت امور خارجه فیلیپین نیز وارد عمل شده وبارویلو را به کشورش بازگرداند.

این خدمتکار بعد از بازگشت به آغوش خانواده اش گفت: از همه کسانی که به من کمک کردند، کمال تشکر را دارم و درخواست می کنم که به همه فیلیپینی های دیگر در آنجا (عربستان) کمک شود. من نگران سلامت کسانی هستند که به من کمک کرده و عکس های من را ارسال کردند و امیدوارم که نجات یابند.

حدود دو میلیون و 300 هزار فیلیپینی در کشورهای عرب خلیج فارس و شمال آفریقا مشغول به کار هستند که نیمی از آنها زن هستند.

تاکنون صدها گزارش درباره بدرفتاری، آذار و اذیت و حتی شکنجه کارگران خارجی در کشورهای عرب حوزه خلیج فارس منتشر شده است.

اکثر این کارگران خارجی از کشورهای شرق آسیا هستند که در شرایط نامناسبی در کشورهای عرب حوزه خلیج فارس کار و زندگی می کنند؛ به ویژه که قوانین این کشورها نیز به زیان آنها است و دست کارفرمایان را برای هرگونه بدرفتاری با این کارگران باز می گذارد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند