کدخبر: ۲۸۴۰۶۰ لینک کوتاه

ظریف با سناتور آمریکایی مخالف ترامپ مذاکره کرده است؟

اقتصادنیوز: یک رسانه آمریکایی مدعی شد شماره تماس محمدجواد ظریف بر روی صفحه موبایل یکی از سناتور‌های بانفوذ حزب دموکرات آمریکا مشاهده شده است.

به گزارش اقتصاد نیوز، سایت «پولیتیکو» روز گذشته با انتشار مطلبی ادعا کرد صفحه شماره تلفن محمدجواد ظریف روی صفحه گوشی موبایل دایان فاینشتاین سناتور دموکرات آمریکایی و رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس سنای آمریکا، باز بوده است.

پولیتیکو مدعی است این خبر را خبرنگاران روی صفحه گوشی موبایل این سناتور آمریکایی دیده اند. 

مدیر اجرایی سناتور فاینشتاین نیز در پاسخ به این سوال که آیا او تماسی با وزیرخارجه ایران داشته یا خیر، گفت که نمی‌تواند اطلاعات تماس های مافوق خود و اینکه با چه کسانی حرف زده را در اختیار رسانه‌ها قرار دهد.

سناتور فاینشتاین روز چهارشنبه با انتشار بیانیه‌ای گفته بود: برای مسئله‌ای که همه می‌دانیم ۲ طرف خواهان حل آن هستند؛ جنگ ضرورتی ندارد. از پمپئو می‌خواهم که با ظریف که می‌دانم خواهان رویارویی نیست، تماس بگیرد.

فاینشتاین از سناتورهای بانفوذ دموکرات و از منتقدان سرسخت «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا است.

اما تخت روانچی هم در مصاحبه با شبکه سی‌بی‌اس آمریکا با سوال خبرنگار این شبکه درباره تماس سناتور آمریکایی با ظریف مواجه شد. 

مجید تخت روانچی، نماینده ایران در سازمان ملل، در پاسخ به این سوال که آیا تا کنون با هیچ یک از نمایندگان کنگره آمریکا مذاکره کرده اید یا خیر، گفت: ما قبلا با برخی از اعضای کنگره گفت و گو کرده ایم اما اخیرا خیر. این یک اقدام متعارف است که در زمان آن انجام می دهیم.

نماینده ایران در پاسخ به این سوال که چه کسانی بوده اند، گفت: به شخصه تا کنون با هیچ کسی در کنگره صحبت نکرده ام.

مجری این شبکه به خبر مطرح شده مبنی بر وجود شماره تماس ظریف بر صفحه تلفن داین فاینستاین سناتور دموکرات آمریکا اشاره کرد و پرسید آیا هیچ از دموکرات ها در این موقعیت کلیدی با ایران تماس داشته اند؟

تخت روانچی پاسخ داد: من در این زمینه اطلاعی ندارم. اما من تا کنون با هیچ یک از اعضای کنگره تماسی نداشته ام. از این دقیقا پاسخ سوال شما را نمی دانم.

در همین رابطه: 

تماس ایران با اعضای کنگره آمریکا/ شماره تلفن ظریف در موبایل سناتور آمریکایی برای چه بود؟

 

این مطلب برایم مفید است