کدخبر: ۲۸۴۱۴۵ لینک کوتاه

معاون وزیرخارجه کویت: شرایط منطقه نگران کننده است

اقتصادنیوز: معاون وزیر امورخارجه کویت روز جمعه گفت: شرایط مشتنج درمنطقه نگران کننده است و این امر ایجاب می کند که بسیار مراقب باشیم و احتیاط کنیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، خبرگزاری رسمی کویت (کونا) نوشت: «خالد جارالله» تاکید کرد: شتاب گرفتن تشدید تنش ها در منطقه، خبر از تحولات مثبتی نمی دهد و حکایت از آن دارد که عواقب خطرناکی را به دنبال خواهد داشت که امنیت وثبات در منطقه را تهدید می کند.

وی در ادامه گفته است که «صباح خالد الحمد الصباح» وزیر امورخارجه کویت چشم انداز سیاسی شرایط منطقه ای را دراختیار مجلس کویت گذاشته است.

جارالله افزود: وزیران بهداشت، بازرگانی، صنعت، نفت، برق و آب و اطلاع رسانی نیز آمادگی وزارت خانه های متبوعشان را در نتیجه هرگونه تحولاتی که تشدید تنش ها عامل آن باشد، به مجلس ارائه کردند.

وی در پایان از تمامی کشورها خواست، تلاش کنند تا نتایج حاصل از تشدید تنش از منطقه به دور بماند.

«صباح الاحمد الجابر الصباح» امیر کویت نیز پیشتر از نیروهای «گارد ملی» خواسته بود تا با توجه به آنچه «تحولات خطرناک» در منطقه خلیج فارس خوانده بود، حداکثر احتیاط را در پیش گیرند.

صحبت های جارالله پس از آن صورت می گیرد که در دو هفته گذشته آمریکا پس از افزایش فشارها و تحریم ها علیه ایران، در اقدامی تنش زا و با ادعای ممانعت از صادرات نفت ایران ، ناو جنگی «ابراهام لینکن» را راهی خلیج فارس کرد و بمب افکن های «بی 52» را به پایگاه هوایی مستقر در منطقه اعزام و قایق های نظامی خود را در آب های خلیج فارس مستقر کرد.

در واکنش به اقدامات تنش زای آمریکا، مقام های عالی کشورمان بویژه «محمد جواد ظریف» بارها اعلام کرده اند که این واشنگتن است که به صورت غیر ضروری تنش ها را در منطقه افزایش داده و ایران به دنبال تنش نیست اما همیشه برای دفاع از خود آمادگی دارد.

 

این مطلب برایم مفید است