کدخبر: ۲۸۴۲۵۳ لینک کوتاه

جانشینی بوریس جانسون به‌جای ترزا می جدی شد

اقتصادنیوز: نتایج تازه ترین نظرسنجی نشان می‌دهد وزیر خارجه سابق انگلیس بیشترین حمایت را از سوی اعضای حزب محافظه کار برای احراز سمت نخست وزیری در اختیار دارد.

به گزارش اقتصادنیوز، تسنیم به نقل از رویترز نوشت، نظرسنجی موسسه "یوگاو" که روز جمعه منتشر شد حاکی است که بوریس جانسون وزیر خارجه سابق انگلیس انتخاب اصلی اعضای حزب محافظه کار برای جانشینی ترزا می نخست وزیر فعلی این کشور خواهد بود.

این نظرسنجی افزود: 39 درصد اعضای حزب محافظه کار انگلیس ترجیح می دهند بوریس حانسون را به عنوان نخست وزیر جدید انتخاب کنند و دومینیک راب وزیر سابق امور برگزیت نیز با 13 درصد در رتبه دوم قرار گرفته است.

ترزا می روز پنجشنبه موافقت کرده است تا یک جدول زمانی برای کناره گیری از قدرت تا اوایل ماه ژوئن تنظیم کند. این در شرایطی است که 3 بار تلاش وی برای جلب حمایت نمایندگان پارلمان انگلیس از توافق برگزیت با اتحادیه اروپا با شکست روبرو شده است.

با گذشت حدود 3 سال از برگزاری همه پرسی برگزیت در انگلیس هنوز مشخص نیست چه زمانی بریتانیا از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد. برگزیت به مهمترین و جدی ترین چالش سیاسی انگلیس پس از جنگ جهانی دوم تبدیل شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند