کدخبر: ۲۸۴۴۶۰ لینک کوتاه

مردم آمریکا به رابرت مولر بیش از ترامپ اعتماد دارند

اقتصادنیوز: نتایج یک نظرسنجی جدید نشان داد مردم آمریکا به رابرت مولر، مسئول تحقیقات درباره دخالت ادعایی روسیه در انتخابات آمریکا بیش از رئیس‌جمهور خود اعتماد دارند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، بیزنس اینسایدر نوشت، نتایج نظرسنجی اخیر «فاکس نیوز» نشان داد بیشتر مردم آمریکا اعلام کردند در خصوص پرونده تحقیقات روسیه به رابرت مولر، مسئول تحقیقات درباره دخالت ادعایی مسکو در انتخابات آمریکا بیش از دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور اعتماد دارند.

نتایج این نظرسنجی نشان داد: ۴۵ درصد شرکت کنندگان اعلام کردند به رابرت مولر اعتماد دارند. این درحالی است که فقط ۲۷ درصد دونالد ترامپ را مورد اعتماد دانستند. ۶ درصد گفتند که به هر دوی آن‌ها اعتماد دارند و ۱۶ درصد هم اعلام کردند به هیچ کدام از این دو نفر نمی‌توان اعتماد کرد.

بر اساس این نظرسنجی، ۴۴ درصد شرکت کنندگان اعلام کردند دموکرات‌های کنگره مورد اعتماد هستند. این درحالی است که ۳۳ درصد اعلام کردند به نمایندگان دولت ترامپ (جمهوری خواهان) اعتماد دارند. ۳ درصد مردم هر دو گروه را انتخاب کردند و ۱۵ درصد هم اعلام کردند به هر دو حزب بی اعتماد هستند.

در این نظرسنجی همچنین از شرکت کنندگان پرسش شد که آیا روند تحقیقات رابرت مولر درباره روسیه را قبول دارند یا خیر. ۴۶ درصد شرکت کنندگان اعلام کردند روند تحقیقات او را قبول دارند. این درحالی است که ۳۲ درصد گفتند روند تحقیقات مولر را نمی‌پذیرند.

با وجود اینکه تحقیقات رابرت مولر به پایان رسیده و گزارش آن هم منتشر شده است، این مسئله همچنان یکی از موضوعات مورد بحث مردم آمریکاست. ۲۱ درصد شرکت کنندگان اعلام کردند «اغلب» در گفتگو با دوستانشان درباره «تحقیقات مولر» صحبت می‌شود. ۲۷ درصد اعلام کردند «گاهی» درباره این مسئله صحبت می‌کنند و ۲۷ درصد اعلام کردند هرگز درباره آن صحبت نمی‌کنند.

این نظرسنجی از تاریخ ۱۱ تا ۱۴ مه سال جاری میلادی با انجام مصاحبه بر روی ۱۰۰۸ شرکت کننده به صورت تصادفی انجام شد.

چندی پیش نسخه‌ای سانسور شده از گزارش رابرت مولر منتشر شد. پس از انتشار آن، دموکرات‌های زیادی از دونالد ترامپ انتقاد کرده و حتی خواستار آغاز روند استیضاح او شده‌اند. در گزارش مولر نوشته شده است که هیچ مدرکی برای اثبات وجود تبانی میان ستاد انتخاباتی ترامپ و عوامل روس بدست نیامده؛ اما مولر ۱۰ مورد احتمالی از کارشکنی‌های دونالد ترامپ در اجرای عدالت را فهرست بندی کرده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند