کدخبر: ۲۸۴۵۲۵ لینک کوتاه

صدر نشینان جدول مرگبارترین خودروهای بازار آمریکا

​اقتصاد نیوز:پایگاه تحقیقاتی و موتور جستجوی iSeeCars.com اخیرا با جمع آوری داده های مربوط به تصادفات رخ داده، لیستی از مرگبارترین خودروهای ایالات متحده را منتشر کرده است. در این ارزیابی مدل های تولیدی بین سال های ۲۰۱۳ الی ۲۰۱۷ مورد بررسی قرار گرفته اند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از دیجیاتو، به گفته دست اندرکاران این پایگاه، داده های لازم از سیستم گزارش تحلیل مرگ ایالات متحده (موسوم به FARS) گردآوری شده و سپس تصادف های منجر به مرگ هر خودرو بر اساس مسافت طی شده در هر میلیارد مایل استخراج شده است.

درست است که اتومبیل های امروزی در مقایسه با مدل های 20 سال پیش یا قدیمی تر بسیار ایمن تر هستند، اما با وجود این تفاوت هایی در سطح ایمنی آنها دیده می شود. جالب اینکه در این بین ظاهرا مدل های اسپرت و اقتصادی ظاهرا وضعیت مناسبی نداشته و تمامی 14 خودروی لیست شده، به این دسته ها تعلق دارند.

nissan-versa-note
 

میتسوبیشی میراژ اتومبیلی است که در رده اول این لیست جا خوش کرده؛ هاچ بک کوچک ژاپنی ها که مدتی در ایران نیز به فروش رسید، به ازای هر یک میلیارد مایل (1.6 میلیارد کیلومتر) مسافت طی شده، آمار 10.2 تصادف منجر به مرگ را از خود بر جای گذاشته است.

در رده دوم این لیست شورولت کوروت حضور دارد. این خودروی اسپرت آمریکایی به ازای هر میلیارد مایل مسافت، آمار 9.8 تصادف مرگبار را ثبت کرده؛ برای مقایسه بد نیست بدانید این رقم برای تمامی خودروهای جدید برابر با 2.6 اعلام شده است.

میتسوبیشی میراژ
 

علاوه بر میتسوبیشی میراژ و شورولت کوروت دیگر مدل های اسپرت حاضر در این لیست عبارتند از شورولت کامارو، داج چلنجر، نیسان 370Z و سوبارو BRZ. کیا ریو، کیا سول، نیسان ورسا نوت و شورولت اسپارک نیز سایر مدل های اقتصادی موجود در این لیست هستند.

نکته حائز اهمیت اینکه اگر چه مدل های کوچک و اقتصادی مبلغ کمتری از مشتریان طلب می کنند، ولی طبق این ارزیابی وضعیت ایمنی آنها مطلوب نبوده و ممکن است در سوانح رخ داده صدمات بیشتری را به مالکین خود تحمیل کنند.

kia-soul
 

اتومبیل های اسپرت نیز به دلیل پتانسیل بالا در دستیابی به سرعت های زیاد و احتمال رانندگی های خطرناک بیشتر، مرگبارتر از بقیه ظاهر می شوند.

به طور کلی اعداد ذکر شده برای مدل های فوق – حتی میتسوبیشی میراژ که خطرناک ترین است – بسیار کم و ناچیز هستند. به عبارت بهتر ضعیف ترین و نا امن ترین خودروی امروزی در مقایسه با همتایان چند دهه پیش، تا حد چشمگیری پیشرفت کرده اند، هر چند این مساله سبب نمی گردد که رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و حرکت با سرعت مطمئنه به دست فراموشی سپرده شود.

در پایان می توانید جدول iSeeCars را به طور کامل مشاهده فرمایید.

 

Iseecars

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند