کدخبر: ۲۸۴۶۷۴ لینک کوتاه

دادستان آنکارا حکم دستگیری ۲۴۹ کارمند وزارت خارجه ترکیه را صادر کرد

اقتصادنیوز: دفتر دادستان آنکارا اعلام کرد در ادامه تحقیقات در مورد کودتای نافرجام ۲۰۱۶ در این کشور، دستور بازداشت ۲۴۹ نفر از کارکنان وزارت خارجه این کشور را صادر کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری میزان؛ ترکیه در ادامه تحقیقات در مورد کودتای نافرجام ۲۰۱۶ در این کشور، دستور دستگیری ۲۴۹ نفر از کارکنان وزارت خارجه این کشور را صادر کرد.

به گزارش رویترز، شبکه تلویزیونی «ان‌تی‌وی» ترکیه  روز دوشنبه اعلام کرد مقامات ترکیه امروز دستور دستگیری ۲۴۹ نفر از کارکنان وزارت خارجه این کشور به اتهام ارتباط با «فتح الله گولن» رئیس مخالفان دولت اردوغان را صادر کرده اند.

گولن که در آمریکا سکونت دارد از سوی دولت ترکیه به طراحی و انجام کودتای نافرجام ۲۰۱۶ در ترکیه متهم شده است.

دفتر دادستان کل آنکارا اعلام کرد در پی تحقیقات در مورد کودتای نافرجام ۲۰۱۶ مشخص شد که ۲۴۹ نفر از کارکنان وزارت خارجه تخلفاتی در آزمون ورودی این وزارت خانه داشته‎اند؛ از این رو دستور دستگیری این ۲۴۹ نفر صادر شده است.

گفته شده ۷۸ نفر از این افراد طی عملیات مختلف در ۴۳ استان ترکیه دستگیر شده اند و پلیس به تلاش برای دستگیری بقیه افراد ادامه می‌دهد.

در پی وقوع کودتا در سال ۲۰۱۶ در ترکیه تاکنون ۱۵۰ هزار کارمند، نظامی، خبرنگار و ... به دلیل ایفای نقش در کودتا از کار برکنار و ۷۷ هزار نفر به زندان محکوم شدند.

دولت ترکیه افزایش و تداوم اقدامات امنیتی در این کشور را ناشی از تهدیداتی عنوان کرد که ترکیه با آن‌ها روبرو است.
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند