کدخبر: ۲۸۴۹۴۹ لینک کوتاه

آپدیت گوشی های هوآوی محدود می شود

اقتصاد نیوز:گوگل محصولات شرکت تلفن‌سازی هواوی را از بعضی آپدیت‌های سیستم اندروید منع کرده که ضربه‌ای به این شرکت تله‌کام چینی به حساب می آید.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از سایت فایندز ،بعضی از تلفن‌های هوشمند جدید هواوی هم دسترسی به "اپ"های گوگل را از دست خواهند داد. این گام در پی تصمیم دولت آمریکا برای افزودن هواوی به فهرست شرکت هایی که کمپانی های آمریکایی امکان تجارت با آنها را ندارند برداشته می شود. گوگل در بیانیه ای گفت که درحال "پیروی از این دستور است و پیامدهای آن را بررسی می کند."

هواوی هنوز در این مورد اظهار نظر نکرده است. اقدام گوگل که ابتدا از سوی خبرگزاری رویترز گزارش شد به این معنی است که هواوی آپدیت های امنیتی و حمایت فنی گوگل را از دست می دهد و تلفن های جدید آن دیگر مجهز به اپ هایی مثل "یوتیوب" و "مپس" نخواهند بود.

هواوی همچنان می تواند از یک سیستم عامل اندروید که از طریق منابع باز (اوپن سورس) در دسترس است استفاده کند.

"پیامدهای بزرگ"

دولت ترامپ چهارشنبه پیش هواوی را به فهرست نهادهایی افزود که مشمول دستور دونالد ترامپ می شوند. این دستور فروش یا انتقال فناوری آمریکایی بدون داشتن مجوز به شرکت های نام برده که "تهدیدی امنیتی" به حساب می آیند را ممنوع می کند.

بن وود از شرکت مشاوره "سی‌سی‌اس اینسایت" گفت که این حرکت دارای "پیامدهای بزرگی برای محصولات مصرفی هواوی است."

تاکنون چندین کشور در جهان شرکت های تله‌کام خود را از به کار گیری تجهیزات هواوی برای راه اندازی نسل جدید شبکه های تلفن همراه موسوم به "۵ جی" منع کرده اند؛ تصمیمی که به دلایل امنیتی گرفته شده.
با این حال بریتانیا تاکنون چنین ممنوعیتی را اعلام نکرده است.

آقای وود گفت: "هواوی همانطور که در زمینه ساخت مجموعه تراشه ها (چیپ ست) انجام داده، سخت مشغول توسعه مجموعه اپ ها و سایر نرم‌افزارهای خاص خود بوده است. شکی نیست که این شرکت آرزو دارد سرنوشت خود را به دست گیرد."

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند