کدخبر: ۲۸۴۹۷۵ لینک کوتاه

توقیف ۸ آمبولانس غیرمجاز در مشهد

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به شناسایی و توقیف ۸ آمبولانس غیرمجاز در مشهد گفت: با همکاری دادستانی و پلیس راهنمایی و رانندگی طرح جمع‌آوری آمبولانس‌های غیرمجاز دائمی است و با هرگونه تخلف در این مورد برخورد می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، وفایی نژاد بابیان اینکه از سال گذشته با هماهنگی پلیس راهنمایی و رانندگی و دادستانی برای جمع‌آوری آمبولانس‌های غیرمجاز اقدامات لازم انجام‌شده است، اظهار کرد: در مرحله اول هشت آمبولانس غیرمجاز شناسایی و به پارکینگ فرستاده شد تا مراحل قضایی از طریق دادستانی پیگیری شود.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بابیان اینکه در سطح شهر مشهد آمبولانس‌های خصوصی و فاقد استاندارد لازم شناسایی شدند، ابراز کرد: افرادی که صاحب آمبولانس‌های غیرمجاز بودند باید به دادستانی مراجعه می‌کردند و پس از گذراندن مراحل قضایی اگر تمایل داشتند که آمبولانس وارد چرخه فعالیت اورژانس شهری قرار گیرد باید تجهیزات استاندارد را فراهم کنند تا برچسب تائید وزارت بهداشت در اختیارشان قرار گیرد.

وی بابیان اینکه برخی از اوقات شاهد بودیم که فردی یک دستگاه ون خود را تبدیل به آمبولانس کرده بود که این آمبولانس‌ها از رده خارج شدند، اظهار کرد: علاوه بر برخورد با متخلفین، ارزیابی محسوس و غیر محسوس نیز از چند شرکت خصوصی که با اورژانس شهری همکاری می‌کنند ادامه دارد و در صورت وجود تخلف با آن‌ها نیز برخورد می‌شود.

وفایی نژاد با اشاره به اینکه در حوزه تعرفه‌های خدمات نیز آیین‌نامه‌ای به آمبولانس‌های خصوصی داده‌شده و صاحبان آن‌ها موظف‌اند صرفاً بر اساس آیین‌نامه از بیماران هزینه دریافت کنند، گفت: نرخ نامه باید همیشه همراه رانندگان آمبولانس‌ها باشد و اگر آمبولانس خصوصی بیشتر از تعرفه‌ها هزینه دریافت کرد و یا خدمات مناسبی به بیمار ارائه نداد، شهروندان می‌توانند با شماره تلفن 190 تماس بگیرند و موضوع را اطلاع دهند تا با متخلفین برابر قانون برخورد شود.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: علاوه بر این با پلیس راهور هماهنگ شده تا یک کارشناس همراه نیروهای بازرسی اورژانس قرار دهند تا اگر طی مسیری به آمبولانس متخلفی برخورد شد در همان محل برابر قوانین با راننده و صاحب آمبولانس برخورد شود.

این مطلب برایم مفید است