کدخبر: ۲۸۵۳۰۵ لینک کوتاه

ناامیدی رژیم صهیونیستی از دیدار نماینده سازمان ملل با معاون حزب‌الله

سخنگوی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرد، از دیدار نماینده دبیرکل سازمان ملل با دبیرکل حزب‌الله شوکه و ناامید شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  خبرگزاری فارس، «یان کوبیچ» فرستاده دبیرکل سازمان ملل دو روز پیش (سه شنبه) با «نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب‌الله دیدار کرد و در این دیدار درباره وضعیت و تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی رایزنی شد.

کوبیچ پس از این دیدار در صفحه توئیتر خود نوشت: از گفت‌وگوی جدی درباره مجموعه گسترده‌ای از مسائل با نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب‌الله ممنون و خرسند شدم؛ علاوه بر این یک نسخه از کتابی دریافت کردم که خواندنش، الزامی است.

این دیدار و اظهارات کوبیچ خشم رژیم صهیونیستی را برانگیخت.

«امانوئل نخشون» سخنگوی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در واکنش به این موضوع ادعا کرد : «از دیدار (کوبیچ) با رهبر سازمانی ترویستی شوکه و ناامید شدیم، سازمانی که اسرائیل، لبنان و کل منطقه را تهدید می‌کند. ما نیازی به خواندن کتاب نعیم قاسم که پر از تروریسم حزب‌الله است، نداریم تا به این موضوع پی ببریم».

ارتش رژیم صهیونیستی نیز در واکنش مدعی شد: آنچه خواندنش الزامی است، قطعنامه 1701 (که برای پایان دادن به جنگ 33 روزه در سال 2006 صادر شد) است.

وبگاه صهیونیستی «تایمز» به نقل از دفتر نماینده سازمان ملل در بیروت و در واکنش به این اظهارات سخنگوی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی نوشت: سازمان ملل با دولت لبنان ، قوای سیاسی و اجتماعی بویژه قوای منتخب در پارلمان لبنان از جمله حزب‌الله تعامل دارد تا آنها را تشویق کند به خاطر لبنان، ملتش و نیز تحقق صلح، امنیت و ثبات لبنان و منطقه کار کنند.

نعیم قاسم در دیدار با کوبیچ اعلام کرد: «آمریکا و اسرائیل مسئول تنش‌ها در منطقه هستند؛ زبان استفاده شده توسط این جبهه، زبان زور و تهدید است و باعث می‌شود امور به سمت پرتگاه درگیری پیش برود».

معاون حزب الله در ادامه طرح «آمریکایی-صهیونیستی» برای تسویه مسأله فلسطین موسوم به «معامله قرن» را محکوم و تأکید کرد، ملت فلسطین و تمام افراد حامی این مسأله مقدس ساکت نخواهند نشست و با توان در مقابل این «توطئه» خواهند ایستاد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند