کدخبر: ۲۸۵۳۷۰ لینک کوتاه

ظریف در بدو ورود به پاکستان:

تحریم ها علیه ایران نظم بین المللی را نشانه گرفته است

اقتصادنیوز :وزیر امور خارجه گفت: آنچه بسیار روشن است، این تحریم ها نظم بین المللی را نشانه گرفته و در صورتی که با آنها مقابله نشود جامعه بین المللی را گرفتار خواهد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در بدو ورود به اسلام آباد در جمع خبرنگاران در مورد اهداف سفر به پاکستان گفت: ارتباط با همسایگان اولویت سیاست خارجی است، مخصوصاً در شرایط کنونی که منطقه ما شرایط بسیار دشواری را می گذراند و اقدامات خطرناکی در منطقه ما شکل می گیرد نیاز است مشورت هایی با همسایگان شکل بگیرد؛ این سفر در همین راستاست.

وی در مورد انتظارات تهران از کشورهای همسایه برای مقابله با تحریم علیه ایران گفت: آنچه بسیار روشن است، این تحریم ها نظم بین المللی را نشانه گرفته و در صورتی که با آنها مقابله نشود جامعه بین المللی را گرفتار خواهد کرد.

وزیر امور خارجه ادامه داد: آمریکا با قلدری برای تحریم علیه ایران اقدام می کند و همزمان نیز تحریم هایی را به چین تحمیل می کند.

ظریف تصریح کرد: اگر جامعه بین الملل اجازه بدهد این روش ادامه پیدا کند، نظام ارتباطات جهانی در اختیار کسانی قرار می گیرد که به هیچ قانونی پایبند نیست و به همین دلیل نه تنها همسایگان بلکه مجموعه کشورها برای امنیت جهانی و منافع خودشان با تحریم مقابله کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند