کدخبر: ۲۸۵۷۳۳ لینک کوتاه

مخالفت کارشناسان مخابراتی آمریکا با رویکرد ترامپ درباره هوآوی

اقتصادنیوز: کارشناسان مخابراتی آمریکا درباره پیامد‌های منفی رویکرد رئیس‌جمهور این کشور در قبال شرکت چینی هوآوی ابراز نگرانی کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رویترز گزارش داد: قانونگذاران در آمریکا در حال بررسی طرح اختصاص ۷۰۰ میلیون دلار برای کمک به شرکت‌های مخابراتی آمریکایی به منظور خارج کردن تجهیزات هوآوی از شبکه‌های خود هستند. اما شرکت‌های کوچک درباره تأثیرات منفی این اقدام نگرانند و می‌گویند تجهیزات جایگزین گران، زمان بر و غیر ضروری هستند.

بر اساس نظرسنجی‌های انجام شده، شهر کوچک اسکوبی در ایالت مونتانا -در نزدیکی مرز کانادا- از جمله سه شهری در آمریکاست که دسترسی به آن‌ها بسیار دشوار است. اما شرکت ارائه کننده خدمات بی‌سیم در این منطقه با نظر مقامات آمریکایی مخالف است.

شرکت مخابراتی نمونت Nemont Telephone Cooperative به تجهیزات هوآوی وابسته است. اما دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و کمیسیون مخابرات فدرال می‌گویند این یک خطر امنیتی است و باید این تجهیزات از این شرکت آمریکایی خارج شود.

مایک کیلگور مدیر اجرایی شرکت نمونت در سخنانی گفت: «هیچ کسی که عقل سلیمی دارد یک شبکه را تعطیل نمی‌کند و سبب از بین رفتن ایمنی عمومی نمی‌شود. گاهی اوقات من این موضوع را با پرواز در یک جت با دو موتور مقایسه می‌کنم. شما می‌خواهید یک موتور را عوض کنید در حالی که ۳۰ هزار پا پرواز کرده اید. این ایده خوبی نیست».

مقامات آمریکایی مدعی شده‌اند ممکن است از این تجهیزات برای جاسوسی استفاده شود. این در حالی است که کیلگور می‌گوید: «اگر هر دولت خارجی می‌خواهد از طریق این نوع فن آوری از ما جاسوسی کند مهم نیست این تجهیزات از چین، آمریکا یا هر کشور دیگری باشد». او همچنین افزود: درباره این تهدید اغراق شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند