کدخبر: ۲۸۵۸۷۹ لینک کوتاه

مشروعیت قانون تروریسم آل خلیفه به اقدامات تروریستی علیه مخالفان

اقتصادنیوز: جمعیت الوفاق بحرین در واکنش به صدور قوانین جدیدی توسط پادشاه بحرین که قانون مبارزه با تروریسم خوانده می‌شود، بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری مهر، جمعیت الوفاق بحرین با صدور بیانیه‌ای اعلام کردکه قانون تروریسم در بحرین به اعمال تروریسم علیه نظرات مخالف مشروعیت می بخشد. الوفاق همچنین آورده است: آنچه قانون حمایت از جامعه در برابر تروریسم خوانده می‌شود را قانونی دانست که هیچ ارتباطی به مبارزه با تروریسم نداشته، بلکه در بسیاری از مواد به اعمال تروریسم رسمی علیه افرادی که نظرات مخالف دارند مشروعیت داده شده و تحت پیگرد قرار دادنشان به این شیوه را قانونی می‌کند.

جمعیت الوفاق تاکید کرد: رژیم حاکم در بحرین جنگ از پیش شکست خورده‌ای را علیه ملت بی دفاع و صلح جوی بحرین در پیش گرفته است؛ ملتی که تمام خواسته اش دموکراتیک شدن کشور، اعطای آزادی‌های عمومی، عدالت اجتماعی و مبارزه با فساد است. رژیم حاکم شبانه روز در حال تلاش برای تدوین قوانین بدون قاعده‌ای است که با اولیه ترین نیازهای زندگی و حتی قوانین بین المللی در مغایرت هستند.

در ادامه بیانیه الوفاق آمده است: هدف از قانون گذاری ها و اصلاحات پی در پی قوانین به خصوص مواردی که به قانون تروریسم مربوط می‌شوند، محدود کردن آزادی بیان و اظهار نظر است. شهروندان حتی از نوشتن یک توییت انتقاد آمیز در مورد حجم گسترده فساد در کشور بر روی حساب‌های کاربری خود و انتقاد از جنایت‌ها و نقض‌هایی که در زمین حقوق بشر صورت می‌گیرد، منع می‌شوند.

الوفاق تاکید کرد: جنایت‌هایی که در بحرین بطور رسمی صورت می‌گیرند و فساد و استبداد و سیطره بر منابع موجود، در منطقه بی نظیر است، اما دولت از قانونی که تدوین و وضع کرده برای جلوگیری از انتقاد از خود و انتقاد از فساد و جنایت‌هایی که صورت می‌گیرد، استفاده می‌کند.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: اتاق‌های مرگ بحرین به طور شبانه روز در حال فعالیت هستند و هرگز فعالیتشان متوقف نشده است بلکه رو به افزایش است و در آنها از شدیدترین انواع شکنجه و رفتارهای ضد اخلاقی استفاده می‌شود. روش‌هایی همچون استفاده از الکتریسیته، آزار و اذیت جنسی و روش‌های دیگر. قوانین تصویب شده نیز برای جلوگیری از صحبت کردن در مورد این اقدامات و یا حتی کوچک‌ترین اشاره‌ای به آنها، به کار گرفته می‌شوند.

جمعیت الوفاق اعلام کرد: رژیم حاکم با قدرت تمام در حال تاراج و سرقت اموال، ثروت‌ها و وجب به وجب خاک کشور است و هیچ چیز برای کشور باقی نگذاشته، به طوری که اخیراً برای پوشش دادن شکست‌ها و فسادهای خود و در نتیجه خالی شدن خزانه دولت به اخذ مالیات بیشتر از مردم روی آورده است. هیچکس هم توانایی سخن گفتن ندارد زیرا با قوانین موجود به ۵ هزار زندانی سیاسی موجود در زندان‌های می‌پیوندد.

این در حالی است که رژیم حاکم تمام جنبه‌های زندگی و رسانه‌های مستقل را به طور کامل پوشانده و مؤسسات مدنی را به زور تعطیل کرده است. جمعیت‌های سیاسی منحل شده، جمعیت‌های فرهنگی پلمپ شده اند و خیل فعالان روانه زندان شده و تابعیتشان سلب شده است. تمام تحرکات ریز و درشت در بحرین و خارج از آن هدف قرار گرفته اند تا دولت اینگونه به جهانیان القا کند که وضعیت کشور با ثبات و مناسب است.

در پایان جمعیت الوفاق تاکید کرد که ملت بحرین به مطالبات عادلانه ای که در زمینه آزادی‌ها، عدالت، تأسیس دولت قانونمند و دخیل شدن اراده مردم در اداره امور کشور، داشته پایبند خواهد بود. جمعیت الوفاق با تمام فعالان مدنی و سیاسی و اصحاب رسانه و صاحب نظران و شهروندان که در ترس و وحشت و تهدید و مورد پیگرد قرار گرفتن از سوی دستگاه‌های امنیتی زندگی می‌کنند ابراز همبستگی کرد.

این مطلب برایم مفید است