کدخبر: ۲۸۶۳۶۷ لینک کوتاه

عضو کمیسیون امنیت ملی: ارتباط بین ایران و آمریکا در دست واسطه‌ها نیست

اقتصادنیوز: یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در واکنش به سخنان اخیر رئیس‌جمهور آمریکا گفت: سیاست آمریکا، سیاست چماق و هویج است و نباید به آن اعتماد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، کمال دهقانی فیروز آبادی درباره صحبت‌های رئیس‌جمهور ایالات متحده در دیدار با نخست وزیر ژاپن مبنی بر اینکه به دنبال تغییر نظام نیست می‌خواهد با مقام‌های تهران به گفت‌وگو بنشیند، آیا این به معنای عقب نشینی آمریکا از ادعاهای واهی است،گفت: معتقدم سخنان اخیر رئیس‌جمهور آمریکا حرف است. این کشور سیاست چماق و هویج را به کار می‌برد برای اینکه منافع خود را تامین کند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: آمریکا در عمل با جمهوری اسلامی خصومت دارد و بارها هم در مقاطع مختلف این را ثابت کرده است.

وی با اشاره به تهدیدهای ایالات متحده آمریکا علیه ایران، اظهار داشت: ما به حرف کاری نداریم،‌ اینکه یک روز هویج نشان و روز دیگر چماق را نمی‌پذیریم. امروز می‌گویند ما به دنبال تغییر نظام در ایران نیستیم اما مشاهده می‌کنید که آشکارا تهدید به جنگ می‌کنند!

نماینده مردم تفت خاطرنشان کرد: برای جمهوری اسلامی ایران سخنان افراد مبنای تصمیم‌گیری نیست، بلکه عمکلرد کشورها بسیار مهم است. 

وی ادامه داد: ایالات متحده بیشترین خصومت را با مردم ایران داشته و ضررهایی را به جمهوری اسلامی ایران زده است، ترامپ رکورد بی‌حرمتی را در میان رئیس جمهورهای آمریکا در خصوص ایران شکسته است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رئیس‌جمهور آمریکا نقض عهدهای زیادی داشته است،‌ گفت: ترامپ با نقض آشکار قوانین بین‌الملل، پیمان‌شکنی و اعمال تحریم، بیشترین ضربه را به منافع ملی ما زده است و همچنان به کار خود ادامه می‌دهد اما جالب است که سخنان اینچنینی به زبان می‌آورد.

وی تاکید کرد: وقتی رفتار و صحبت‌های رئیس‌جمهور آمریکا را کنار هم قرار دهید متوجه خصومت این کشور با ایران خواهید شد، ما باید حواسمان باشد که این کشور در باطن با ما خصومت دارد.

دهقانی فیروز آبادی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به سفر ترامپ به ژاپن و سفر قریب‌الوقوع نخست وزیر این کشور به ایران آیا می‌توان گفت، توکیو پیام واشنگتن را به تهران خواهد آورد یا خیر، بیان کرد: در روابط ایران و آمریکا کار در دست واسطه‌ها نیست.

وی تاکید کرد: آمریکا پیمان‌شکنی انجام داده و از برجام خارج شده است. باید آخرین اشتباه فاحش خود را که اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران است بپذیرد و خود را اصلاح کند.

نماینده مردم تفت گفت:‌ البته تاریخ آمریکا نشان‌ می‌دهد این کشور از این دست اشتباهات زیاد داشته که به منافع و مصالح ملی مردم ایران ضرر زده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند