کدخبر: ۲۸۶۵۵۹ لینک کوتاه

علم‌الهدی: برخی مجریان صداوسیما صدا را نرم و نازک می‌کنند

اقتصادنیوز: امام جمعه مشهدمقدس گفت: نهی از منکری نیز از صدا و سیما دارم؛ در برخی برنامه‌های صدا و سیما و در میان مجریان خبر و برنامه و تحلیل‌های سیاسی اینها صدا را نرم و نازک می‌کنند و نیم ساعت یک مسئله را تحلیل می‌کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، آیت الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در سلسله جلسات تفسیر قرآن کریم ویژه ماه مبارک رمضان در مهدیه مشهد اظهار داشت: براساس فرمایش قرآن کریم، مردم روی همسران پیامبر حساس بودند و به همین دلیل قرآن تاکید دارد که در مئسله عفت و حجاب و پرهیزگاری حساسیت روی همسران پیامبر بیشتر است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: البته مطالب قرآن در این زمینه عمومی است به این معنا که همه زنان باید نسبت به رعایت مسائل مربوط به عفاف و حجاب پیشگام باشند و باید روی رعایت حجاب تاکید داشته باشند و البته این حساسیت درباره همسران پیامبر بیشتر است.

علم الهدی گفت: ما یک حجاب داریم و یک عفاف؛ عده‌ای خیال می‌کنند این دو یکی است در حالی که این دو با یکدیگر تفاوت دارند و رابطه عموم و خصوص مطلق میان آنها برقرار است؛ عفاف اعم از حجاب است و یکی از خصوصیات عفاف این است که فرد پوشش داده باشد؛ عفاف دارای ابعاد دیگری نیز است.

وی با اشاره به اینکه عفاف صرفا به مسئله پوشش و حجاب خلاصه نمی‌شود تاکید کرد: آنچه در زندگی روزمره ما مهم است مسئله عفاف است زیرا حجاب یکی از خصوصیات عفاف است؛ اصل قضیه مربوط به عفاف است؛ عفت صرفا مربوط به زنان نیست و مردان نیز باید عفت داشته باشند.

امام جمعه مشهد مقدس تصریح کرد: مرد بی‌عفت نیز سبب بروز فساد در جامعه می‌شود؛عفاف مرد و زن ندارد و اگر در جامعه حاکم نباشد این جامعه فاسد و بیمار می‌شود و فرقی ندارد که این بی‌عفتی از ناحیه زن یا مرد باشد.

علم الهدی گفت: مرد باید عفت را احصاء کند؛ بی‌عفتی مرد بیشتر از زن جامعه را فاسد می‌کند؛ مشکل ما این است که در میان مردان و جوانان ما مسئله عفت به عنوان یک اصل مطرح نیست زیرا تصور می‌کنند از هر نظر آزادند اما باید مردان نیز در نگاه و صحبت دارای عفت باشند. این بی‌عفتی در میان خانواده‌های متدین نیز رایج است به این معنا که حجاب دارند اما بعضا عفت ندارند.در مجالس فامیلی به نحوی شده است که این بی‌عفتی کاملا مشهود است.

وی خاطرنشان کرد: می‌گویند بی‌حجابی بدتر است یا مال مردم‌خوری؟ هر دو بد هستند اما بی‌حجابی بدتر است زیرا فردی که تظاهر به جنگ با خدا و اجرای منکرات می‌کند در واقع به خدا و دین دهن‌کجی می‌کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: ارتباطات باید براساس عفت باشد و نباید بی‌عفتی حاکم باشد؛ نهی از منکری نیز از صدا و سیما دارم؛ در برخی برنامه‌های صدا‌و‌سیما و در میان مجریان خبر و برنامه و تحلیل‌های سیاسی اینها صدا را نرم و نازک می‌کنند و نیم ساعت یک مسئله را تحلیل می‌کنند؛ این تحلیل سیاسی را بدهید یک آقا ارائه دهد. اخبار را حتما باید یک خانم جوان با آن صدا و ظاهر ارائه دهد؟ آقای حیاتی سالیان دراز خبر گفته و زیبا نیز خبر می‌گوید.

علم‌الهدی بیان کرد: تنها کشور اسلامی ما هستیم؛ بقیه را مسلمان می‌دانیم اما کشور اسلامی نیستند و مظهر این کشور اسلامی، صدا و سیمایش است؛ آیا باید در صدا و سیما خلاف این نقل قول قرآنی عمل کنیم؟ اینها را که می‌گوئیم عنوان می‌کنند بنده ضدزن هستم؛ از این نسبت‌‌ها باکی ندارم و نص قرآن را خدمت شما عنوان می‌کنم. با هیچ کس در مورد دین تعارف نداریم؛ باید خدا و رضای خدا را در نظر بگیریم؛ از هر خوشایندی بالاتر، رضای خداست.

وی گفت: خانواده شهدا فرزندشان را برای خدا داده‌اند؛ نباید رضای دیگران را جز خدا مدنظر داشته باشیم و آن را بر حکم خدا ترجیح دهیم.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند