کدخبر: ۲۸۶۶۰۲ لینک کوتاه

تایید تلویحی ترامپ بر نقش روسیه در انتخابش

اقتصادنیوز: .دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه به طور تلویحی «کمک» روسیه به راهیابی وی به کاخ سفید را پذیرفت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، با این حال تاکید کرد که نقشی در ماجرای «کمک» روسیه به پیروزی اش در انتخابات سال 2016 میلادی نداشته است. رئیس جمهوری ایالات متحده تا کنون نقش روسیه در پیروزی خود در برابر هیلاری کلینتون را رد می کرد.

دونالد ترامپ روز پنجشنبه در صفحه توئیترش نوشت: «اکنون [بحث بر سر] روسیه از بین رفته است زیرا من هیچ ارتباطی با اینکه روسیه به انتخابم کمک کرد نداشتم. این جرمی است که تعریف نشده است.»

رئیس جمهوری آمریکا لحظاتی بعد در پاسخ به پرسش خبرنگاران در کاخ سفید کمک روسیه به انتخابش در سال 2016 را رد کرد. وی اظهار داشت: «خیر روسیه باعث انتخاب من نشده است.»

رابرت مولر، بازپرس ویژه پرونده بررسی تبانی احتمالی کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ با روسیه روز چهارشنبه گفته بود که او در تحقیقاتش به این نتیجه نرسیده که رئیس جمهوری آمریکا در راه اجرای عدالت «کارشکنی» نکرده است.

رابرت مولر با این حال افزوده بود که تنها کنگره می توند رئیس جمهوری این کشور را تحت تعقیب قرار دهد. بازپرس ویژه پرونده بررسی تبانی احتمالی کارزار دونالد ترامپ با روسیه گفته بود: «اگر اطمینان داشتیم که رئیس جمهور به‌ وضوح جرمی مرتکب نشده است، این را اعلام می‌ کردیم.»

پذیرش تلویحی نقش روسیه در انتخاب دونالد ترامپ به سمت ریاست جمهوری از سوی شخص او بار دیگر بحث بر سر استیضاح چهل و پنجمین رئیس جمهوری ایالات متحده را در میان دموکرات ها در مجلس نمایندگان داغ کرده است. دموکرات ها در مجلس نمایندگان آمریکا اکثریت کرسی ها را در اختیار دارند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند