کدخبر: ۲۸۶۶۷۶ لینک کوتاه

کنایه ظریف به کشورهای عربی: به‌جای یاوه‌گویی علیه ایران از قدس حمایت کنید

اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه کشورمان گفت: بهتر است اجلاس سازمان همکاری اسلامی به جای تکرار یاوه‌هایی که دیشب بر ضد ایران گفتند و اسرائیل را خوشحال کردند؛از قدس حمایت کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پیام قدس این است که قدس فروشی نیست، قدس نه متعلق به آمریکا است که به اسرائیل ببخشد و نه رژیم صهیونیستی می‌تواند ادعای قدس را داشته باشد. قدس متعلق به مسلمانان و مردم فلسطین است. هیچ کسی حق ندارد قبله اولین مسلمین را به آمریکا و صهیونیست‌ها واگذار کند و یا هر اقدام دیگری کند. چرا که باعث خدشه در آرمان فلسطین می‌شود.

وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد: باعث تاسف بسیار است که چند انگشت‌شمار از حکام عربی برای حفظ خودشان و پیشبرد اهداف این توهم را دارند که اگر در کنار نتانیاهو قرار بگیرند می‌توانند به آمال خود برسند.

ظریف اضافه کرد:‌ نتانیاهو و رژیم صهیونیستی نتوانسته حتی با گنبد آهنینش اسرائیل را مورد حمایت قرار دهد چطور می‌تواند از این کشورها حمایت کند.

وی تاکید کرد:‌ بهتر است امروز اجلاس سازمان همکاری اسلامی که در مکه مکرمه تشکیل می‌شود به جای تکرار یاوه‌هایی که دیشب بر ضد ایران گفتند و اسرائیل را خوشحال کردند؛ در واقع آن کاری را انجام دهد که سازمان همکاری اسلامی برای آن ایجاد شده و آن حمایت از قدس است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند