کدخبر: ۲۸۶۶۹۷ لینک کوتاه

شکست ایتالیا مقابل ملی پوشان والیبال ایران

اقتصاد نیوز:تیم ملی والیبال ایران امروز در نخستین بازی خود در لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ مقابل ایتالیا به یک پیروزی ارزشمند رسید.تیم ملی ایران با شکست ۳ بر یک ایتالیا توانست برای نخستین بار لیگ ملت ها را با پیروزی آغاز کند.

به گزارش اقتصاد نیوز،کولاکوویچ، سرمربی تیم ملی والیبال ایران دربازی نخست از همان ترکیب آشنای همیشگی شامل سعید معروف، امیر غفور، میلاد عبادی‌پور، جواد معنوی‌نژاد، محمد موسوی، علی شفیعی و محمدرضا حضرت‌پور (لیبرو) استفاده کرد.

تیم ملی والیبال ایران

تیم ایران که بدون حتی یک بازی تدارکاتی وارد لیگ ملت‌‌های 2019 شده، طبیعی بود که دربازی نخست و مقابل ایتالیا با مشکل هماهنگی و کار گروهی روبه‌رو شود.عدم دریافت مناسب درست نخست باعث شد ایتالیا 25 بر 20 برنده شود. لاجوردی پوشان امسال با ترکیبی متفاوت و درغیاب بازیکنان بزرگی همچون زایتسف و خوان تورنا پای به لیگ ملت ها گذاشتند، اما هیچ وقت تیم دست و پا بسته ای نبودند و افتخارات زیادی در کارنامه خود دارند.

تیم ملی والیبال ایران پیش از این ۲۰ بار مقابل ایتالیا صف‌آرایی کرده و تنها توانسته بود شش بار این تیم را شکست دهد. کلکسیون افتخارات والیبال ایتالیا با سه مدال نقره و سه برنز المپیک، سه طلا و یک نقره مسابقات قهرمانی جهان، یک طلا، سه نقره و یک برنز جام‌جهانی و همچنین 8 طلا، سه نقره و چهار برنز لیگ جهانی عملاً تاریخ والیبال جهان را با این تیم پیوند زده است.

تیم ایران در دومین دیدار خود از هفته نخست از ساعت 16:30 فردا با چین روبه‌رو می‌شود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند