کدخبر: ۲۸۶۷۷۲ لینک کوتاه

سیدحسن نصرالله: محور مقاومت در برابر تحقق معامله قرن می‌ایستند

اقتصادنیوز: دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد: من صراحتاً اعلام می‌کنم که محور مقاومت در برابر تلاش های آمریکا و صهیونیسم برای محقق ساختن معامله قرن می‌ایستد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری مهر، سخنرانی «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان در مراسم بزرگداشت روز جهانی قدس تأکید کرد: از زمان اعلام روز جهانی قدس توسط امام خمینی (ره) در حدود ۴۰ سال پیش، تلاش دشمن برای فراموش شدن مسأله فلسطین شکست خورد.

دبیر کل حزب الله لبنان همچنین تأکید کرد: از زمان اعلام روز جهانی قدس توسط امام خمینی (ره) نه تنها تلاش های دشمن برای فراموش شدن این روز با شکست مواجه شد، بلکه همبستگی ملت های منطقه و جهان با فلسطینیان سال به سال بیشتر شده است.

وی همچنین اظهار داشت: همچنین تمامی تلاش های خصمانه برای مذهبی و فرقه ای جلوه دادن روز جهانی قدس نیز با شکست مواجه شده است.

نصرالله با اشاره به سلسله راهپیمایی های میلیونی در نقاط مختلف ایران در روز جهانی قدس تأکید کرد: آنچه که در اینجا شایسته است بدان اشاره کنیم، راهپیمایی ها و تظاهرات های میلیونی در ایران در حمایت از مسأله فلسطین است.

دبیرکل حزب الله لبنان در همین راستا ادامه داد: امروز به عینه شاهد آن هستیم که مردم ایران برای اعلام همبستگی با قدس و مسأله فلسطین و علیه آمریکا و رژیم صهیونیستی دست به تظاهرات و راهپیمایی های گسترده می‌زنند و نه آنطور که ترامپ می‌گوید، علیه نظام جمهوری اسلامی ایران.

نصرالله در ادامه افزود: من به ضرس قاطع می گویم که راهپیمایی های روز جهانی قدس در سراسر ایران، پیام واضحی برای واشنگتن و حکومت‌های منطقه است.

دبیرکل حزب الله لبنان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تلاش ایالات متحده آمریکا برای رونمایی و اجرای معامله قرن تأکید کرد: تکلیف کنونی ما نابودی معامله قرن است چراکه این معامله یک معامله باطل بوده و تضییع حقوق فلسطینیان و امت اسلامی و عربی را به دنبال خواهد داشت.

سید حسن نصرالله در ادامه یادآور شد: ما از این توانایی برای شکست معامله قرن برخوردار هستیم. بدون شک محور مقاومت در برابر معامله قرن خواهد ایستاد تا به اهداف خود دست پیدا کند. شکی در این مسأله نیست.

نصرالله افزود: ما به عنوان جزئی از ملت های منطقه امید بسیار زیادی داریم که بتوانیم از تحقق معامله قرن به عنوان یک جنایت بزرگ علیه فلسطین و همچنین علیه امت اسلامی و عربی، جلوگیری کنیم.

وی اظهار داشت: هدف اصلی و اساسی از معامله قرن، به فراموشی سپردن مسأله فلسطین است. البته آمریکایی‌ها از سال ۲۰۱۱ تاکنون تلاش های زیادی کردند تا از رهگذر اعطای برخی امتیازات به فلسطینیان مقدمات به فراموشی سپردن مسأله فلسطین را فراهم آورند، با این حال موفق نشدند.

دبیرکل حزب الله لبنان یادآور شد: اکنون نیز هدف اصلی و اساسی از معامله قرن همانطور که پیشتر ذکر کردم، فراموش شدن مسأله فلسطین است. آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها به دنبال آن هستند تا از رهگذر این طرح، دیگر سخنی از قدس، مسجدالاقصی، مسأله فلسطین، نوار غزه و آوارگان فلسطینی به میان نیاید.

وی تأکید کرد: تلاش کنونی بنیامین نتانیاهو و دونالد ترامپ بر اجرایی ساختن معامله قرن و نابودی مسأله فلسطین متمرکز است. اگر آمریکا تصور می‌کند که از طریق معامله قرن می‌تواند ملت‌ها را از پیگیری مطالبات فلسطین و حمایت از مسأله فلسطین خسته کند، سخت در اشتباه است.

نصرالله ادامه داد: متأسفانه ما شاهد آن هستیم که واشنگتن موفق شد انقلاب‌های مردمی در کشورهای عربی را از مسیر خود منحرف کرده و به یک سمت و سوی اشتباه سوق دهد. این اتفاقی است که رخ داده است.

دبیرکل حزب الله لبنان اظهار داشت: من صراحتاً اعلام می‌کنم که محور مقاومت در برابر تلاش های آمریکا و صهیونیسم برای محقق ساختن معامله قرن می‌ایستد. امروز هیچ شکی نیست که محور مقاومت به مراتب نسبت به گذشته قدرتمندتر گشته است؛ به ویژه از دهه ۸۰ تاکنون.

وی گفت: مقاومت فلسطین نیز در مقایسه با گذشته به مراتب قدرتمندتر شده و اکنون بیش از پیش به معادله «بمباران تل آویو در برابر بمباران غزه» نزدیک شده است. امروز قدرت مقاومت فلسطین به جایی رسیده است که می‌تواند در هر گونه نبرد احتمالی آینده مساحت‌های زیادی از اراضی اشغالی را تحت کنترل خود درآورد.

نصرالله همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به بحران سوریه و تلاش های مذبوحانه محور غربی و عربی علیه آن اشاره کرد و گفت: سوریه پس از گذر از سال‌های طولانی بحران، اکنون از جای خود برخاسته و بدون شک قوت و قدرت خود را نیز بازیابی خواهد کرد.

وی اظهار داشت: امروز می‌بینیم که اسرائیل از مقاومت در لبنان به شدت هراسان است. امروز مقامات صهیونیست و فرماندهان نظامی این رژیم به صراحت از قدرت بازدارندگی و همچنین قدرت نظامی مقاومت در لبنان سخن می‌گویند.

نصرالله با اشاره به آخرین مواضع بغداد در قبال تحولات منطقه نیز تأکید کرد: عراق امروز نقش منطقه ای خود را بازیابی کرده است. عراق امروز از یک ملت قدرتمند و مجاهد و تأثیرگذار بر تحولات منطقه، برخوردار است.

وی با اشاره به سلسله نشست های عربی و نشست اخیر سران عرب در شهر مکه مکرمه، تصریح کرد: برگزاری این سلسله نشست های عربی در واقع به مثابه درخواست کمک از سوی مقامات ریاض است. برگزاری این نشست ها و درخواست کمک سعودی ها از دیگران نشانه عجز، ناتوانی و شکست آنها در مواجهه با ملت یمن است.

دبیرکل حزب الله لبنان همچنین اشاره ای به حمایت های بی دریغ ایالات متحده آمریکا و دونالد ترامپ از عربستان سعودی کرد و گفت: ترامپ در نهایت هم نتوانست از سعودیها آنگونه که باید حمایت به عمل آورد. دیدیم که حمایت های تسلیحاتی ایالات متحده آمریکا از سعودی در جنگ یمن به کار ریاض نیامد و امروز مقامات سعودی از کشورهای عربی در نشست های مختلف درخواست کمک می کنند.

وی اظهار داشت: هیچ نشستی نمی تواند به عربستان سعودی در مواجهه با ملت یمن و ارتش و کمیته های مردمی یمن کمک کند، چراکه مردم یمن اهل ایمان، حکمت و فداکاری هستند و سعودیها هیچ دستاوردی را در مقابل آنها نمی توانند خلق کنند.

نصرالله یادآور شد: امروز ایران یک قدرت منطقه ای بزرگ است. برخورداری ایران از توانایی های مختلف، آن را به یک قدرت منطقه ای مبدل ساخته است. این درحالی است که عربستان سعودی، به خودیِ خود فاقد قدرت بوده و بر آمریکا تکیه می کند. اما ایران یک کشور قدرتمند به معنای واقعی کلمه و پیشرفت است.

دبیرکل حزب الله لبنان همچنین تأکید کرد: برخی امروز به گونه ای سخن می گویند که گویی اسرائیل قدرتمند است. اما واقعیت آن است که اسرائیلِ 2019 از هر زمان دیگری کم‌قدرت‌تر است. 

سید حسن نصرالله در همین ارتباط یادآور شد: امروز هیبت اسرائیل بیش از پیش کاهش پیدا کرده است. قدرت ارتش زمینی اسرائیل بیش از پیش کاهش پیدا کرده و اکنون در موقعیت دفاعی قرار گرفته است. 

وی با اشاره به تلاش های مذبوحانه ایالات متحده آمریکا برای غارت ثروت های کشورهای منطقه تأکید کرد: ترامپ تلاش می کند بر تمامی کشورهای منطقه و جهان فشار وارد کند، اما آمریکا دیگر مانند گذشته نیست. این آمریکا، آمریکایی است که ارتش خود را به منطقه فرستاد و سرانجام آن جز شکست نبود. 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند