کدخبر: ۲۸۶۹۷۴ لینک کوتاه

سرنگونی یک پهپاد ترکیه‌‌‌ای در طرابلس

اقتصادنیوز: گروه مسلح موسوم به «ارتش ملی لیبی» که خلیفه حفتر آن را فرماندهی می‌کند، گفت که پدافند هوایی آن، یک «پهپاد» متعلق به ترکیه را در منطقه «غریان» واقع در جنوب طرابلس سرنگون کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، به نقل از العربیه، پدافند هوایی «ارتش ملی لیبی» به فرماندهی خلیفه حفتر روز شنبه یک «پهپاد» متعلق به ترکیه را در منطقه غریان واقع در جنوب طرابلس، هدف قرار داده است.

به گفته فرمانده ارتش ملی لیبی، دولت ترکیه و قطر به گروه‌های مسلح وابسته به دولت وفاق ملی در طرابلس که با ارتش خلیفه حفتر در حال جنگ هستند، کمک تسلیحاتی و مالی می‌کنند.

حفتر و دیگر فرماندهان «ارتش ملی لیبی» این گروه‌های مسلح را تروریستی و وابسته به القاعده و داعش می‌دانند و ترکیه و قطر را به حمایت از این گروه‌ها متهم می‌کنند.

ارتش لیبی دو روز پیش اعلام کرده بود که ترکیه تجهیزات جدیدی برای عناصر مسلحی که از دولت «الوفاق» حمایت می‌کنند، ارسال کرده است.

ارتش لیبی همچنین گفته است که ترکیه نه تنها تجهیزات و اسلحه به گروه‌‌های مسلح مستقر در طرابلس ارسال کرده، بلکه تعدادی از افسران و کارشناسان نظامی خود را از طریق یک هواپیمای باربری که در فرودگاه مصراته زمین نشست، به لیبی اعزام کرده تا نیروهای الوفاق را آموزش دهد.

لیبی پس از سقوط معمر قذافی در سال ۲۰۱۱ دستخوش آشوب و هرج و مرج شد. این کشور اکنون توسط دو دولت اداره می‌شود. دولت وفاق ملی که در طرابلس مستقر است و حمایت جامعه بین المللی را با خود به همراه دارد و دولتی دیگر تحت ریاست خلیفه حفتر که کنترل اوضاع در شرق کشور را در دست دارد و تحت حمایت ارتش ملی لیبی در بنغازی مستقر است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند