کدخبر: ۲۸۷۱۷۵ لینک کوتاه

انفجار کپسول دو کارگر جوان را راهی بیمارستان کرد

اقتصادنیوز: سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران از انفجار کپسول نه کلیوی و مصدومیت شدید دو کارگر ساختمانی در محله پامنار تهران خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از میزان، سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران اظهار داشت ساعت ۲۰ و ۲۶ دقیقه امشب گزارش انفجار در یک منزل مسکونی در محله پامنار خیابان اردیبهشت به مرکز ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گزارش شد.

وی افزود: بلافاصله سه ایستگاه به محل حادثه اعزام شدند. محل حادثه یک خانه دو طبقه قدیمی بود که طبقه همکف به عنوان انباری برای نگهداری لوازم یدکی استفاده می‌شد و طبقه بالای آن محل استراحت کارگران بود که شش کارگر مرد جوان که تابعیت افغانی داشته اند دراین مکان حضور داشتند.

ملکی ادامه داد: کارگران در این فضا مشغول طبخ غذا بودند که کپسول نه کیلویی در محل منفجر می‌شود.

وی افزود: این انفجار باعث تخریب بخشی از صفحه دیوار و سقف طبقه دوم شده بود. خوشبختانه انفجار شعله ور نشده بود و فقط در حد یک انفجار کوتاه بود، اما همان انفجار اولیه باعث شده بود که ۴ نفر از کارگران در داخل همان اتاق حضور داشتند دچار مصدومیت شده، اما ۲ نفر دیگر که در زمان انفجار در بالکن حضور داشتند آسیبی ندیده بودند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران اضافه کرد:بخشی از ساختمان که تخریب شده بود در داخل حیاط ریخته بود و دو نفر از افراد مصدوم که وضعیت وخیم تری داشتند تحویل عوامل اورژانس دادند و تحت درمان قرار گرفتند.

وی در ادامه افزود:عزیزانی که از کپسول استفاده می‌کنند باید به این نکته توجه داشته باشند که اگر نشتی در این کپسول‌ها وجود داشته باشد گاز منتشر شده به دلیل سنگین بودن در کف قرار می‌گیرد و با یک جرقه شده کوچک منفجر می‌شود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند