کدخبر: ۲۸۷۵۵۵ لینک کوتاه

لابی‌گر سابق اسلحه از وزارت‌خارجه آمریکا اخراج شد

اقتصادنیوز؛ چارلز فالکنر، لابی‌گر سابق وزارت خارجه آمریکا که برای فروش هشت میلیارد دلار سلاح به عربستان سعودی و امارات و رساندن میلیاردها دلار سود به شرکتی که پیش‌تر برای آن کار می‌کرده تلاش کرده بود، از سمت خود اخراج شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ روزنامه آمریکایی وال‌استریت ژورنال چهارشنبه شب به وقت تهران خبر داد که وزارت امور خارجه آمریکا یک مقام عالی‌رتبه را که در طراحی برنامه‌ای که منجر به رسیدن میلیاردها دلار سود به یک شرکت نظامی می‌شده دست داشته را اخراج کرده است.

بنابراین گزارش، «چارلز فالکنر»، که پیش‌تر برای این شرکت نظامی با نام «ریتون» به‌عنوان لابی‌گر فعالیت می‌کرده، در یک اقدام غیرمعمول دولت ترامپ مبنی بر فروش هشت میلیارد دلار سلاح به عربستان سعودی و امارات عربی متحده، بدون بازنگری‌های معمول کنگره نقش داشته است.

وبگاه آمریکن کانزوتیو، با اشاره به خبر فوق که در وال‌استریت ژورنال منتشر شده می‌نویسد: این خوب است که فالکنر به‌خاطر مشارکت در شرایط فوق‌العاده جعلی که منجر به تسریع فروش سلاح به ریاض و ابوظبی شده، شغل خود را از دست می‌دهد اما او باید زودتر از اینها اخراج می‌شد.

این وبگاه می‌افزاید: متاسفانه، وزیر خارجه‌ای که این شرایط فوق‌العاده ساختگی را اعلام کرده همچنان در جای خود قرار دارد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند