کدخبر: ۲۸۷۵۶۳ لینک کوتاه

عرب:طلب برانکو با ارز ۱۵ هزار تومان چند برابر شد

اقتصادنیوز: مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت:. قراردادی که روزی با بازیکنان و مربیان خارجی بسته شده است قراردادی با ارز ۴ هزار تومانی بوده و امروز به ۱۵ هزار تومان افزایش پیدا کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، ایرج عرب  درباره حواشی به وجود آمده در خصوص جدایی برانکو از این تیم گفت:‌ قبل از سفر برانکو به کرواسی جلسه‌ای در خصوص فهرست نقل و انتقالات باشگاه با برانکو برگزار کردیم و لیست خود را به ما داد. روز قبلش هم با مراجعه به باشگاه با مسئول امور مالی صحبت کرد و عدد قطعی مطالبات به وی اعلام شد و آن را پذیرفت.

وی ادامه داد: برانکو مطالباتی دارد که تلاش می‌کنیم ظرف چند روز آینده پرداخت کنیم. اگر امکان داشته باشد به صورت حضوری و در غیر این صورت به حساب وی واریز خواهد شد. بعد از ترک ایران نامه‌ای از سوی وکیل برانکو به باشگاه آمد که عنوان کرده بودند دو هفته برای پرداخت مطالباتش فرصت داریم. نمی‌توان به شایعات و این مسائل توجه کرد. وقتی وکیل برانکو می‌گوید دو هفته مهلت است و از طرفی اعلام می‌شود ۱۰ روز دیگر قراردادش با الاهلی امضا می‌شود چنین چیزی غیرممکن است. براساس ههمان دو هفته‌ای که از سوی وکیل برانکو انجام شده و صحبتی که داشته‌ایم تلاش می‌کنیم بتوانیم بخش عمده‌ای از مطالبات او را پرداخت کنیم.

مدیرعامل پرسپولیس تصریح کرد:‌ طبیعتاً مسائل مالی را نمی‌توان کتمان کرد و باید شفاف گفت. قراردادی که روزی با بازیکنان و مربیان خارجی بسته شده است قراردادی با ارز ۴ هزار تومانی بوده و امروز به ۱۵ هزار تومان افزایش پیدا کرده است. حالا فرض کنید اگر برانکو طلبی ۸۰۰ هزار یورویی دارد زمانی این طلب با ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تأمین می‌شد اما حالا چند برابر شده است.

عرب که با رادیو ورزش گفت‌وگو می‌کرد، عنوان کرد: تعهدات‌مان را باید انجام دهیم اما اینکه در انجام تعهدات خلل ایجاد می‌شود دلایلی دارد. در همین تعطیلات هم تلاش کردیم مشکل را پیگیری و حل کنیم. عدم پرداخت‌ها ناشی از سهل‌انگاری نیست شاید بخشی از آن سهل‌انگاری شود اما عمده مشکلات اصلی به خاطر مشکلات اقتصادی است. در حالیکه درآمد ما ثابت است هزینه‌هایمان به صورت وحشتناکی در حال افزایش است.

وی در پاسخ به این سؤال که برانکو خواستار پرداخت طلب ۶۲۰ هزار دلاری‌اش به صورت کامل و یکجا شده است، عنوان کرد: طبق آن چیزی که در نامه وکیل برانکو آمده است آن مقدار را پرداخت خواهیم کرد. 

مدیرعامل پرسپولیس درباره خبر استعفایش گفت: بحث استعفا به این معنا نبود. مسائل مالی و حواشی فشار زیادی به باشگاه وارد می‌کرد با آقای وزیر در این خصوص صحبت کردیم و اعلام کردند ادامه بدهم. بیشتر حاشیه‌سازی بود تا موضوعی واقعی.

عرب درباره برنامه باشگاه برای کانون هواداران پرسپولیس گفت: کانون هواداران و مشوقین ما نباید در این حد مانور داده شود. وظیفه اینها باید جزء باشد. یعنی یکسری اصول در ورزشگاه‌ها از جمله شماره‌گذاری صندلی‌ها و بلیت الکترونیکی نهادینه شود و تنها بخش کوچکی به کانون هواداران اختصاص داده شود چون زیرساخت لازم را نداریم نقش بسیار بالاتری را به کانون می‌دهیم که باعث چنین مشکلاتی می‌شود. افرادی هم که به عنوان مشوق حضور دارند باید از قبل مشخص شده باشند تا بتوانند تماشاگران را مدیریت کنند. وقتی اختیار امنیت را به یک فرد می‌دهید و آن فرد فکر می‌کند می‌تواند این امنیت را ایجاد کند و اگر دلش نخواست امنیت را به هم بزند کار از دست ما خارج می‌شود. اعتقاد من این است که این نقش باید کمتر باشد در حالی که بسیار زیاد است و این نقش را به هر کس که بدهیم طبیعتاً مشکل پیدا می‌کند.

وی افزود:‌ البته کانون ما به نسبت هماهنگی خوبی با ما دارند. البته دوستان فکر می‌کنند کانال‌هایی که در فضای مجازی وجود دارد در دست کانون هواداران باشگاه است اما اینطور نیست که کانون ما نظارتی هم روی آن ندارد البته با اعلام کمیته اخلاق کانون مشوقین موقتاً منحل شده اما تلاش می‌کنیم برای فصل آینده با برنامه‌ریزی شرایط بهتری را در نظر بگیریم تا نقش کانون هواداران نقشی مشوقی باشد نه تعیین کننده امنیت و کنترل جمعیت. این نقش در هر کانونی باشد با مشکل مواجه خواهد شد.

مدیرعامل پرسپولیس در خصوص حواشی به وجود آمده در فینال جام حذفی عنوان کرد:‌ به عنوان کسی که سال‌ها در این زمینه کار کرده است دو موضوع اتفاق افتاد که پایه تمام مشکلات بود. وقتی درگیری به وجود می‌آید علت معلول دیگری است. باید به علت بپردازیم که بسیار بسیار ساده بود. نیاز زیادی هم به کار کارشناسی و تحلیل ندارد. باید حدس می‌زدیم با توجه به پرطرفدار بودن پرسپولیس در فینال جام حذفی این حجم از تماشاگر را در نظر می‌گرفتیم و ورزشگاهی مناسب و متناسب لحاظ می‌کردیم. از طرف دیگر جایگاه تماشاگران داماش نیز به عنوان حق مسلم این تیم خالی می‌ماند و پیش‌بینی می‌شد. در حالی که کل هواداران داماش در آن شب به ۲۰۰ نفر نمی‌رسید و ما یک جایگاه نهایت ۵۰۰ نفری را خالی می‌گذاشتیم هیچ مشکلی به وجود نمی‌آمد. تمام این اتفاقات به خاطر همین دو موضوع بود: در نظر نگرفتن یک ورزشگاه مناسب برای برگزاری مسابقه و عدم تخصیص جایگاه به تماشاگران داماش هیچ موضوع دیگری هم در میان نبود.

عرب افزود: ابتدا قرار بود بازی در مشهد برگزار شود که با توجه به ورزشگاه مدرن آنجا اتفاق بسیار خوبی بود البته ورزشگاه شهدای فولاد هم ورزشگاه خوبی بود اما نه با استاندارد بومی‌ما بلکه با استاندارد اروپا چرا که فاصله تماشاگران با زمین کم است و همین موضوع باعث حضور چندین جیمی‌جام در زمین مسابقه شد. ۷۰ درصد از مسائل امنیتی در ورزشگاه آزادی مربوط به ساختار این ورزشگاه می‌شود که شما می‌توانید ۸۰ هزار نفر را ظرف ۲۰ دقیقه تخلیه کنید چون تعداد ورودی‌ها و خروجی‌های مناسبی تعبیه شده است اگر این شرایط نبود با ۱۰ هزار نیروی امنیتی هم نمی‌شد امنیت را ایجاد کرد.

وی در خصوص اتهاماتی که به مهندسی شدن لیگ فوتبال زده می‌شود و دفاع باشگاه پرسپولیس از این اتهامات گفت: تصمیمات خارج از زمین و چنین مسائل یا توهم است یا خرافات، به هیچ عنوان واقعیت ندارد و به فوتبال پاک ضربه می‌زند. در خصوص اظهارات اخیر هم شکایت شدیدی به کمیته اخلاق نوشتیم که امیدوارم برای یکبار هم که شده این موضوع را جدی بررسی و نتایج را به مردم اعلام کنند. کسانی که این اتهامات را وارد می‌کنند باید دلایل و مستندات خود را ارائه دهند. اگر کسی حرفی زد و مستندات نداشت باید برخوردی جدی شود. مهندسی کردن موضوعی نیست که نمودی نداشته باشد اگر نمودی دارد باید شواهد و قرائن آن ارائه شود و اگر ندارد کذب و بی‌خود است و فضای فوتبال را متشنج می‌کند. کمیته اخلاق باید با احضار این افراد دلایل و مدارک آنها را بخواهد. اگر ارائه شد که مقابله می‌شود اما اگر ارائه نشد باید برای یکبار برخوردی شدید صورت گیرد تا تکرار نشود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند