کدخبر: ۲۸۷۵۷۴ لینک کوتاه

عدم نظارت بر نرخ اجاره بها در چادگان؛ ویلا شبی یک میلیون تومان!

اقتصادنیوز: رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چادگان گفت: برای نظارت بر کنترل قیمت ویلاها بایستی یک اراده قوی از مسؤولین سازمان عمران زاینده‌رود، ستاد سفر شهرستان و استان وجود داشته باشد که در طی سال‌های گذشته غیر از یک مقطع کوتاه به انجام نرسید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، نورالله عبدالهی اظهار داشت: ظرفیت 100 درصد کلیه مراکز اقامتی چادگان  پرشده، سایت چادری در مجتمع شهرداری با چند برابر ظرفیت  پرشده و پارک‌های شهر نیز مملو از جمعیت شده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چادگان بیان داشت: با پیگیری ستاد سفر سه سالن شهر برای اسکان اضطراری آماده‌شده است که سالن پیامبر اعظم آموزش‌وپرورش در خیابان آبشار در اختیار مسافران قرارگرفته است و درصورتی‌که ظرفیت آن پر شد، سالن‌های اداره ورزش و جوانان نیز آماده اسکان هستند.

وی گفت: مراکز دهکده فرهنگی تفریحی سازمان عمران زاینده‌رود، مجتمع‌های شهرداری، آموزش‌وپرورش، نیروی هوایی، هوانیروز، ذوب‌آهن با سه منطقه مجزا، وحدت سپاه، کمال، اداره برق و تأسیسات آب منطقه‌ای در اختیار مسافران قرارگرفته است.

عبدالهی افزود: با توجه به اینکه چند سال قبل تعطیلات خرداد با ماه رمضان مصادف بود آمار مسافران خیلی کمتر از امسال بود، ولی امسال پیش‌بینی می‌شود بیش از 150 هزار نفر در طی این تعطیلات از شهرستان دیدن کنند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چادگان به قیمت ویلاها نیز اشاره کرد و  اظهارداشت: برای نظارت بر کنترل قیمت ویلاها بایستی یک اراده قوی از مسؤولین سازمان عمران، ستاد سفر شهرستان و استان وجود داشته باشد که در طی سال‌های گذشته غیر از یک مقطع کوتاه به انجام نرسید.

وی عنوان کرد: چون مجوزی از میراث فرهنگی برای ساخت ندارند، این اداره نمی‌تواند نظارت داشته باشد، دادن مجوز و تمدید مجوز اهرم نظارت میراث فرهنگی است.

عبداللهی گفت: ظرفیت امکانات شهرستان به‌ویژه جاده ورودی پاسخگوی این حجم از مسافران نیست که انتظار می‌رود مسؤولان استان و کشور در تخصیص بودجه دو بانده کردن آن عنایت ویژه‌ای داشته باشند.

به گزارش فارس، قیمت اجاره بهای یک شب ویلاها در چادگان در روزهای اخیر تا حدود یک‌میلیون تومان نیز رسیده است که باید در این راستا تدابیری از سوی دستگاه‌های نظارتی اندیشیده شود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند