کدخبر: ۲۸۷۷۱۷ لینک کوتاه

انقراض بشر تا سال ۲۰۵۰

اقتصاد نیوز:پژوهشی که کارشناسان شهر ملبورن استرالیا انجام داده اند، نشان می دهد، تمدن انسانی اگر به همین شکل کنونی اش ادامه یابد، منقرض خواهد شد. کارشناسان، جنگ ها، بحران های طبیعی و اقتصادی قریب الوقوع را عامل این انقراض معرفی می کنند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از تابناک، زمین به دلیل جنگ های زیاد، آلودگی صنعتی و شیمیایی، تغییرات آب و هوایی فاجعه آمیز، دیگر مانند ده ها هزار دهه قبل پاک و امن نیست.

پژوهشی که کارشناسان شهر ملبورن استرالیا انجام داده اند، نشان می دهد، تمدن انسانی اگر به همین شکل کنونی اش ادامه یابد، منقرض خواهد شد. کارشناسان، جنگ ها، بحران های طبیعی و اقتصادی قریب الوقوع را عامل این انقراض معرفی می کنند.

گازهای سمّی خطر بزرگ برای کره زمین

بنا به پژوهش منتشره در مجله آمریکایی بیبول، در آینده ای نزدیک هیچ کسی برای کاهش میزان مصرف سوخت های فسیلی تلاشی نخواهد کرد. در این شرایط، گازهای سمّی آزاد شده از سوخت های فسیلی در سال ۲۰۳۰ به بالاترین حد خود می رسد.

آب شدن یخ های قطبی

بنابراین با آغاز سال ۲۰۵۰ میلادی، احتمال آن می رود که متوسط درجه حرارت زمین سه درجه افزایش یابد، در نتیجه باعث آب رفتن قله یخ های قطبی و افزایش سطح آب دریا و خشکسالی جهانی به ویژه در جنگل های آمازون (ریه های سیاره زمین) خواهد شد.

دانشمندان می گویند، آتش سوزی در جنگل ها رخ خواهد داد و خشکسالی و یا سیل در انتظار کره ی زمین خواهد بود.

پیش از این، دانشمندان پیش بینی کرده بودند که تمدن نخستین زمین در رود سند، به دلیل تغییرات حاد آب و هوایی از بین خواهد رفت.

این پژوهش بسیار جدّی بوده و پیام هشدارآمیزی است که به موجب آن کشورها را بر آن می دارد تا گازهای سمّی کمتری در شهرها تولید کنند.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند