کدخبر: ۲۸۸۱۰۸ لینک کوتاه

هانت: برکسیت تنها راه جلوگیری از انتخابات در انگلیس است

اقتصادنیوز: وزیر خارجه انگلیس اعلام کرد تنها راه جلوگیری از برگزاری انتخابات در این کشور را اجرای طرح خروج از اتحادیه اروپا دانست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، جرمی هانت ، وزیر خارجه فعلی و نامزد مقام نخست وزیری آینده انگلیس امروز یکشنبه تنها راه جلوگیری از برگزاری انتخابات ملی در این کشور را اجرای  برکسیت ، خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، دانست.

وزیر خارجه انگلیس در مصاحبه با اسکای نیوز اعلام کرد: اگر بتوانیم به توافق دست یابیم، این تنها راهی است که می‌توانیم از برگزاری انتخابات در کشورمان جلوگیری کنیم.

پارلمان انگلیس سه بار توافقی را که ترزا می، نخست وزیر سابق انگلیس با اتحادیه اروپا بر سر برکسیت به دست آورده بود، رد کرد و در نهایت این موضوع سبب استعفای زودهنگام می‌از سمت نخست‌وزیری شد. این در حالی است که اتحادیه اروپا بار‌ها تاکید کرده است مذاکرات توافق برکسیت را تکرار نخواهد کرد.

به دنبال استعفای ترزا می‌ از نخست وزیری انگلیس، تلاش‌ها برای انتخاب رهبر حزب حاکم محافظه‌کار و جانشین وی آغاز شده است. هانت از جمله نامزد‌های تصدی مقام نخست وزیری انگلیس و رهبری حزب محافظه کار است.

این مطلب برایم مفید است