کدخبر: ۲۸۸۳۵۶ لینک کوتاه

گلزن‌ترین مدافع لیگ فوتبال ایران چه کسی بود؟

اقتصاد نیوز: گاهی مدافعان تیم های فوتبال در گلزنی به تیم های خود کمک می کنند.در ادامه به مدافعان گلزن فوتبال ایران در فصل گذشته آشنا می شوید.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از سایت نود، اخیرا سپاهان قرارداد عزت‌ پورقاز را تمدید کرد. پورقاز علاوه بر اینکه فصل گذشته در کارهای دفاعی نمایش مطمئنی داشت، یک آمار ویژه هم ثبت کرد. پورقاز در لیگ هجدهم بیشتر از همه فصل‌های قبلی دوران فوتبالش گل زد و گلزن‌ترین مدافع لیگ هجدهم شد. سومین گلزن برتر سپاهان در فصل قبل، عزت پورقازی بود که پنج گل برای این تیم به ثمر رساند. البته پورقاز این عنوان را مشترک با مدافع نساجی کسب کرد. جورجی گولسیانی هم به اندازه پورقاز گل زد و بهترین گل نساجی در این فصل بود. با این تفاوت که پورقاز هیچ کدام از 5 گل‌اش را از نقطه پنالتی به ثمر نرسانده بود، ولی سه گل از پنج گل گولسیانی سهم پنالتی‌ها بود. گولسیانی در بازی با پرسپولیس، پارس‌جم و فولاد از نقطه پنالتی گل زده بود.

در بین مدافعان کناری هم وریا غفوری و دانیال اسماعیلی‌فر بهترین آمار را داشتند. هر دو بازیکن 4 گل در این فصل به ثمر رساندند. البته 3 گل از 4 گل وریا در مسابقاتی به ثمر رسید که او به عنوان وینگر بازی می‌کرد؛ نه دفاع راست. دانیال اسماعیل‌فر هم نیمی از چهار گلش را به عنوان هافبک کناری به ثمر رساند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند