کدخبر: ۲۸۸۳۹۷ لینک کوتاه

۴۰ درصد از آمریکایی‌ها سوسیالیسم را به سرمایه‌داری ترجیح می‌دهند

اقتصادنیوز: بر اساس نتایج یک نظرسنجی، ۴۰ درصد از شهروندان کشوری که پرچم‌دار سرمایه‌داری در جهان محسوب می‌شود، سوسیالیسم را به سرمایه‌داری ترجیح می‌دهند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، روزنامه گاردین نوشت: نتایج نظرسنجی مشترک پایگاه خبری «اکسیوس» و شبکه تلویزیونی اچ‌بی‌او (HBO) حاکی از این است که حدود 40 درصد از شهروندان آمریکایی، زندگی در یک جامعه سوسیالیستی را به زندگی در جامعه سرمایه‌داری ترجیح می‌دهند.

بر اساس این نظرسنجی، برخی ویژگی‌های نظام سوسیالیستی از جمله نظام سلامت فراگیر، آموزش رایگان و تضمین دستمزد معیشت، از مهم‌ترین عواملی هستند که باعث شده‌اند 40 درصد از شهروندان کشوری که خود پرچم‌دار نظام سرمایه‌داری در جهان محسوب می‌شود، به سوسیالیسم تمایل پیدا کنند.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا طی ماههای گذشته چندین بار در سخنرانی‌های خود سوسیالیسم را به باد انتقاد گرفته و مدعی شده سوسیالیسم در حال مرگ است و کشورهای سوسیالیستی جهان به‌زودی شاهد تغییر نظام حاکم خود خواهند بود.

وی همچنین سیاستمداران دموکرات را به تلاش برای حاکم ساختن سوسیالیسم در آمریکا متهم کرده و با اطمینان مدعی شده که آمریکا هیچ‌گاه تبدیل به یک کشور سوسیالیستی نخواهد شد.

با این حال محبوبیت روزافزون سیاستمداران متمایل به سوسیالیسم از جمله «برنی سندرز» و «الکساندریا اوکاسیو کورتز» در بین آمریکایی‌ها نشان می‌دهد که سوسیالیسم به‌تدریج جای خود را در جامعه آمریکا باز کرده است؛ واقعیتی که نه‌تنها برای ترامپ، بلکه برای سایر ذی‌نفعان نظام سرمایه‌داری در آمریکا و دیگر کشورهای غربی خوشایند نیست.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند