کدخبر: ۲۸۸۵۱۷ لینک کوتاه

گسترش بانک اهداف نیروهای یمنی؛ عربستان و امارات منتظر اقدامات غافلگیرکننده باشند

اقتصادنیوز: سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن ضمن بیان این مطلب که بانک اهداف نیرو‌های یمنی روز به روز در حال گسترش است گفت که نیرو‌های یمنی اقدامات غافلگیرکننده زیادی برای عربستان و امارات دارند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری میزان، «یحیی سریع» طی سخنانی ضمن اشاره به هدف قرار گرفتن پایگاه هوایی «ملک خالد» استان عسیر از سوی یگان پهپادی ارتش یمن اعلام کرد که این عملیات رادار‌ها و اتاق کنترل فرودگاه ملک خالد را هدف قرار داده است.

سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن با بیان اینکه عملیات هدف قرار دادن پایگاه هوایی ملک خالد با دقت بسیار بالایی انجام شده افزود: سیستم‌های پیشرفته راداری آمریکا نتوانستند این عملیات را تشخیص دهند.

وی می‎گوید: پایگاه هوایی ملک خالد یکی از بزرگ‌ترین پایگاه‌های نظامی عربستان است که در انجام حملات علیه مردم یمن استفاده می‌شد.

این مقام نظامی یمن ادامه داد: نیرو‌های یمنی قادر هستند در آن واحد و با استفاده از گزینه‌های موجود چند عملیات را به طور همزمان انجام دهند.

یحیی سریع در بخش دیگری ضمن بیان این مطلب که بانک اهداف نیرو‌های یمنی روز به روز گسترده‌تر می‌شود افزود: این اهداف با صوت و تصویر مستند شده‌اند.

سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن در ادامه ضمن هشدار به نظامیان سعودی و اماراتی نسبت به ادامه حملات علیه یمن گفت: ما غافلگیری‎‌های زیادی داریم که طی روز‌های آینده از آن‌ها رونمایی می‌کنیم.

وی در پایان ضمن درخواست از غیرنظامیان برای دور شدن از اهداف نظامی و حیاتی، این اهداف را اهدافی مشروع برای ارتش یمن توصیف کرد.

صبح سه‌شنبه شبکه المسیره گزارش داد که یگان پهپادی ارتش یمن طی عملیاتی هجومی پایگاه هوایی «ملک خالد» را در استان عسیر با استفاده از چند فروند پهپاد «قاصف ۲ k» هدف قرار داد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند