کدخبر: ۲۸۸۶۶۲ لینک کوتاه

آنگلا مرکل با حمایت ماکرون رئیس کمیسیون اروپا می‌شود؟

اقتصادنیوز: رئیس جمهوری فرانسه تاکید کرد: اگر صدر اعظم آلمان برای ریاست کمیسیون اروپایی کاندیدا شود از وی حمایت خواهد کرد.

به‌ گزارش ‌اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، ‌خبرگزاری رویترز نوشت، آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان گفته است، زمانی که چهارمین دور صدر اعظمی‌اش در ۲۰۲۱ به پایان برسد از سیاست کناره‌گیری خواهد کرد اما برخی در اتحادیه اروپا امیدوار هستند که وی ریاست کمیسیون اروپایی را مدنظر قرار دهد و تجربیات و تعهدات گسترده خود را وارد این اتحادیه کند.

در همین راستا امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در پاسخ به این سوال که آیا از کاندیداتوری مرکل برای ریاست کمیسیون اروپایی حمایت خواهد کرد، گفت‌: اگر او چنین چیزی را بخواهد من از او حمایت می‌کنم چون نخست فکر می‌کنم که ما نیاز به شخص قوی داریم. اروپا به چهره‌های جدید و قوی نیاز دارد. ما اشخاصی را احتیاج داریم که تأثیرگذار باشند.

ماکرون و دونالد تاسک، رئیس در حال‌ کناره‌گیری شورای اروپا در میان افرادی قرار دارند که می‌خواهند زنان دو پست از چهار پست ارشد اتحادیه اروپا را به دست بگیرند؛ این پست‌ها شامل ریاست کمیسیون، رئیس شورا، رئیس پارلمان اروپا و دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا هستند.

ماکرون همچنین اضافه کرد: ما در اتحادیه اروپا نیازمند برابری هستیم.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند