کدخبر: ۲۸۸۹۱۵ لینک کوتاه

سیستم رمزگذاری جدید در آیفون را امتحان کنید

اقتصاد نیوز:مارک ریشر مدیر بخش محصولات گوگل معتقد است وضعیت امنیت محصولات اپل که با استفاده از گزینه جدید ورود به سیستم اپل فعال شده است، بسیار قوی تر از هر نوع سیستم رمزگذاری دیگری است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از انتخاب، به طور معمول یکی از افتخارات بزرگ محصولات اپل، سطح بالای امنیت و  قدرت چشمگیر این محصولات است و اکنون این سطح از قدرت از دید یکی از مدیران ارشد گوگل نیز تایید شده است.

در جریان رویداد سال گذشته اپل، این شرکت از یک ابزار حریم خصوصی جدید به نام ورود به سیستم با اپل رونمایی کرد. این ابزار یک جایگزین برای رمزگذاری های تک به تکی بود که توسط فیس بوک و گوگل ارائه می شد. اکنون به نظر می رسد که اپل در رقابت با همتایان خود قدرتی قابل توجه داشته چرا که مارک ریشر نیز معتقد است این ابزار حتی بهتر از استفاده از کلمات عبور تصادفی برای ورود به سیستم است.

ریشر در مصاحبه ای جدید می گوید:" در جهان اطلاعات و دقیقتر بگویم در بخش محصولات، امنیت ارتباطات از اهمیت بسزایی برخوردار است. بدیهی است من نیز مثل بسیاری دیگر از مدیران این حوزه به امنیت محصولاتی که تولید می شود، بسیار اهمیت می دهم. "

البته ریشر در کنار تعریف از اپل به امنیت گوگل نیز پرداخت و گفت: "استفاده از گزینه ثبت نام گوگل یا ورود به سیستم با اپل بهتر از استفاده از نام کاربری و کلمه عبور تصادفی است. من صادقانه فکر می کنم این تکنولوژی برای امنیت اینترنت بسیار برتر از گزینه های پیشین خواهد بود و فضای فعالیت های اینترنتی را بسیار ایمن تر پیش خواهد برد. "

ورود به سیستم با ابزار اپل به شما امکان می دهد از ID اپل خود به عنوان یک اعتبار اولیه برای ورود به وب سایت ها و برنامه ها استفاده کنید، این روشی جایگزین برای استفاده از آدرس ایمیل خواهد بود. درواقع این ابزار از دستگاه مبتنی بر iOS شما برای تأیید اعتبار خود استفاده می کند، بنابراین حتی در هنگام ورود به شبکه های اجتماعی نیز امنیتی چندبرابری خواهید داشت.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند