کدخبر: ۲۸۹۲۹۲ لینک کوتاه

سفیر ایران در روسیه از برگزاری نشست مشترک اقتصادی دو کشور خبر داد

اقتصادنیوز: سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه از برگزاری نشست مشترک اقتصادی دو کشور طی هفته آینده در ایران خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، مهدی سنایی امروز شنبه با بیان این مطلب در توئیتی نوشت: در شرایط فشارها و تهدیدها روابط ایران و روسیه همچنان پویا و پر تحرک است.

وی اظهار داشت: این هفته قرار است همایش بزرگ همکاری ایران و قفقاز شمالی در اصفهان و همزمان اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی با حضور دو وزیر روس و هیات تجاری بیش از ۲۰۰ نفره به میزبانی وزیر نیرو به عنوان رییس این کمیسیون در تهران برگزار شود.

میخائیل مامونوف معاون وزیر توسعه دیجیتالی، ارتباطات و رسانه‌های جمعی روسیه نیز در آستانه اعزام هیاتی متشکل از نمایندگان شرکت های قدرتمند کشورش در حوزه فناوری اطلاعات به تهران به ایرنا گفت که زمینه های همکاری فراوانی همچون در حوزه هوش مصنوعی و شهر هوشمند میان دو کشور وجود دارد و ایران و روسیه می توانند از ظرفیت های خود در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات بیش از پیش استفاده کنند.

وی هدف از سفر خود را شرکت در گروه کاری ایران و روسیه برای همکاری در عرصه فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطاتی خواند و اظهار داشت: امسال در دستور کار هیأت روسی نه فقط مسائل همکاریهای دوجانبه بلکه چشم انداز همکاری بین شهرهای روسیه و ایران قرار دارد و از طرف روسیه در این دیدار مقام‌های اداره فناوری‌های اطلاعاتی دولت مسکو (شهرداری مسکو) و نزدیک به ۳۰ نماینده از طرف شرکت‌های ایرانی و روسی در عرصه ارتباطات و مخابرات با یکدیگر تبادل نظر و گفت وگو می‌کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند