کدخبر: ۲۸۹۸۴۴ لینک کوتاه

بحران چمدان‌های ارز در فوتبال ایران

اقتصاد نیوز: ماجرای ادامه همکاری برانکو با پرسپولیس به کلاف سردرگمی بدل شده است. ماجرای نقل و انتقال ۶۰۰هزار یورو با چمدان آنقدر عجیب بود که مجله معتبر و غیرورزشی اشپیگل به نقل از خبرگزاری «دپ‌آ» آلمان آن را در صفحه اول وب سایتش منعکس کرد. کسی که طبق ادعای این رسانه آلمانی باید این پول را جابه‌جا می‌کرد، برانکو ایوانکوویچ، سرمربی کروات تیم پرسپولیس بود که گفته می‌شود بخش زیادی از مطالبات سال گذشته‌اش را هنوز دریافت نکرده است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از مهر، اهمیت این خبر از نظر اشپیگل، نمایان شدن تأثیر عمیق تحریم‌ها بر وضعیت داخلی ایران است. نویسنده گزارش توضیح داده که این روش، تلاشی است که مدیران پرسپولیس می‌کنند تا پرونده همکاری آنها با سرمربی‌شان به فیفا کشیده نشود.اما برخلاف تحلیل اشپیگل، مدیران پرسپولیس بیش از شکایت برانکو، نگران از دست دادن این مربی هستند، کسی که در 4فصل اخیر 3 بار آنها را قهرمان لیگ کرده، یک‌بار نایب قهرمان لیگ، یک‌بار قهرمان جام حذفی و یک‌بار قهرمان سوپرجام.

 برانکو نامه فسخ قراردادش را به باشگاه پرسپولیس فرستاده است. برخی منابع به نقل از مدیران پرسپولیس مدعی شدند که این نامه یادآوری تعهدات پرسپولیس نسبت به برانکو و دستیارانش بوده و آنها همچنان اطمینان دارند که سرمربی‌شان را حفظ خواهند کرد.گفته می‌شود 600هزار یورو از طلب برانکو ممکن است امروز در تهران یا دوبی به برانکو یا نماینده او تحویل داده شود؛ خبری که سرمربی پرسپولیس آن را جوک توصیف کرده است. او در گفت‌وگو با وب سایت 100posto کرواسی در پاسخ به سؤالی درباره جابه‌جایی چمدان 600هزار یورویی گفته است: «بله من هم این خبرها را خوانده‌ام ولی به‌نظرم به جوک شبیه است. من می‌دانم ایران هم‌اکنون از نظر انتقال پول با مشکلاتی مواجه است ولی این مسئله قابل حل است. اینکه می‌گویند برانکو باید پولش را در چمدان بگذارد و از ایران بیرون بیاورد واقعا جوک است.»فدراسیون فوتبال ایران هم در چند سال اخیر بارها برای جابه‌جایی درآمدها و پرداخت دستمزد کارلوس کی‌روش و دستیارانش مشکلات مشابهی داشته. در یکی از تازه‌ترین موارد این فدراسیون مجبور شد دستمزد عقب‌افتاده سرمربی سابق تیم ملی را در چند قسط با کمک کنفدراسیون فوتبال آسیا و سفارت ایران در مالزی پرداخت کند.

در روزهای گذشته مدیران پرسپولیس تلاش زیادی کردند تا سرمربی موفق‌شان را راضی کنند. آنها حتی دست به دامن عراقچی معاون پرسپولیسی وزیرخارجه شدند تا شاید مشکل را حل کند. عراقچی هم قول همکاری داده بود. روز گذشته هیأت مدیره جلسه‌ای فوق‌العاده برگزار کرد و مترجم برانکو هم در این جلسه بود تا شاید ماجرا را فیصله دهند و از فشارهای هواداران نجات پیدا کنند. آیا پروفسور یک فصل دیگر روی نیمکت سرخ‌ها خواهد بود؟هرچند روز گذشته تسنیم خبر داد که برانکو با الاهلی عربستان به توافق رسیده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند