کدخبر: ۲۹۰۲۵۹ لینک کوتاه

۲ گاف عجیب در توئیت جدید ترامپ درباره ایران

اقتصادنیوز؛ رئیس‌جمهور آمریکا در صفحه توئیترش توضیحاتی درباره دستور توقف حمله به ایران ۱۰ دقیقه پیش از شروع عملیات ارائه داد، در حالیکه توئیت‌های او ۲ گاف عجیب داشت.

به گزارش اقتصادنیوز؛ دونالد ترامپ، در توئیترش مدعی شد ۱۰ دقیقه قبل از حمله به سه سایت در ایران دستور توقف آن را صادر کرده است. جالب اینکه از چهار توئیت ترامپ در اینباره یکی از توئیت‌های وی شامل ۲ گاف جالب بود. ترامپ تاریخ سرنگونی پهپاد گلوبال هاوک را به اشتباه روز «دوشنبه» اعلام کرد و در جای دیگر به جای کلمه «Site» از کلمه «Sight» به معنای بینایی یا مکان دیدنی استفاده کرد.

گاف ترامپ

ترامپ نوشت: رئیس‌جمهور اوباما توافقی ناکام و وحشتناک با ایران کرد- به آنها ۱۵۰ میلیارد دلار پول به علاوه ۱.۸ میلیارد دلار پول نقد داد! ایران درگیر مشکلات بزرگی بود و او آنها را با وثیقه نجات داد. راه دستیابی آنها به سلاح‌های هسته‌ای را برایشان باز کرد و اندکی بعد، عوض تشکر، ایران فریاد زد، مرگ بر آمریکا.

ترامپ ادامه داد: من به آن توافق که حتی به تأیید کنگره هم نرسیده بود خاتمه دادم و تحریم‌های شدیدی وضع کردم. آنها امروز نسبت به زمانی که من رئیس‌جمهور شدم، کشور ضعیف‌تری هستند. آن موقع مشکلات عمده‌ای در سراسر خاورمیانه ایجاد می‌کردند، حالا ورشکسته‌اند.

گاف ترامپ

رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه نوشت: دوشنبه (منظور وی احتمالاً پنجشنبه بوده است) آنها یک هواپیمای بدون سرنشین را در حال پرواز بر فراز آب‌های بین‌المللی ساقط کردند. شب گذشته آماده بودیم برای تلافی به سه سایت (Sight/Site)مختلف حمله کنیم که پرسیدم چند نفر کشته خواهند شد؟ پاسخ یک ژنرال بود: "۱۵۰ نفر قربان". ده دقیقه قبل از حمله، آن را متوقف کردم.

وی اضافه کرد: اقدام من با شلیک به یک پهپاد بدون سرنشین متناسب نبود. عجله‌ای ندارم، ارتش ما در حال بازسازی است و با قوایی جدید آماده است به بهترین ارتش دنیا تبدیل شود. تحریم‌ها گزنده‌ بوده‌اند و شب گذشته هم تحریم‌های بیشتری وضع شدند. ایران هیچ‌گاه نمی‌تواند سلاح هسته‌ای داشته باشد [و از آن] علیه آمریکا یا دنیا استفاده نخواهد کرد.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند