کدخبر: ۲۹۰۲۷۳ لینک کوتاه

پسر مُرسی

مسئولان حکومت عامل قتل پدرم هستند

پسر رئیس‌جمهور سابق مصر دولت السیسی را مسئول مرگ پدرش دانست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، عبدالله مرسی پسر محمد مرسی رئیس‌جمهور سابق مصر در صفحه خود بر روی توئیتر نوشت: عبدالفتاح السیسی رئیس‌جمهور کنونی و مسئولان حکومت وی مسئول قتل پدرم هستند.

محمد مرسی عصر دوشنبه بیست و هفتم خرداد ماه در جریان حضور در جلسه محاکمه‌اش در دادگاه به اتهام «جاسوسی برای قطر»، غش کرد و بعد از انتقال به بیمارستان، در سن 67 سالگی درگذشت.

برخی از سیاستمدارن، نمایندگان پارلمان، وکلا، مراکز حقوقی و کمیسریای حقوق بشر سازمان ملل درگذشت مرسی را قتل عمد در پی بی توجهی دولت مصر به درمان او در زندان دانسته اند و خواستار تحقیقی بین المللی در این باره شده اند.

دولت السیسی این اتهامات را بی اساس و مبتنی بر درووغ و با انگیزه سیاسی دانسه است.

محمد مرسی که در اولین انتخابات ریاست‌جمهوری در مصر بعد از سرنگونی حسنی مبارک پیروز شد اولین رئیس‌جمهور غیرنظامی در این کشور از زمان انقلاب سال 1952 میلادی به‌شمار می‌رود، زیرا رؤسای جمهور قبل از وی همه نظامی بودند.

مرسی از زمان برکناری در تاریخ دوازدهم تیرماه 1392 تا لحظه فوت در زندان به‌سر می‌بُرد و در چندین پرونده به اعدام و یا حبس ابد محکوم شده بود. قتل معترضان در اطراف کاخ الاتحادیه، جاسوسی برای قطر و ایران، حمله به یک زندان در سال 2011 میلادی و فراری دادن هزاران زندانی از جمله اتهاماتی بود که دادستانی مصر به مرسی وارد کرده بود.‎

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند