کدخبر: ۲۹۰۲۸۱ لینک کوتاه

سوتغذیه ۱۱ میلیون نفر در شاخ آفریقا

اقتصادنیوز: سازمان ملل متحد اعلام کرد حدود ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار نفراز ساکنان شاخ آفریقا دچار ناامنی مواد غذایی هستند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، این گزارش می افزاید بیش از 785 هزار کودک در اتیوپی، کنیا ، سومالی و اوگاندا به دلیل وقوع دوره خشکسالی در اینگونه مناطق به شدت در معرض سوء تغذیه هستند.
براساس تازه ترین گزارش سازمان ملل متحد، ادامه خشکسالی گسترش خطرات بیماریهای عفونی همچون وبا، حصبه ، اسهال، عفونت های مزمن دستگاه تنفسی و سرخک را افزایش می دهد.
براساس گزارش آژانس هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد، بسیاری از مناطق خشکسالی زده در معرض مناقشات و خشونت های داخلی نیز قرار دارند.
از سوی دیگر، ادامه پیامدهای ناشی از تشدید ناامنی مواد غذایی بیشتر بهداشت و سلامت زنان و دخترانی را در معرض خطر قرار می دهد که ناگزیرند برای دسترسی به مواد غذایی و آب آشامیدنی مسافت های زیادی را بپیمایند.
مسئولان این آژانس سازمان ملل متحد همچنین با اشاره به از بین رفتن دامها در پی خشکسالی و ناتوانی ساکنان اینگونه مراکز برای جلوگیری از نابودی دام های خود هشدار دادند.
گزارش سازمان ملل نشان می دهد، میزان بارش باران بین مارس و نیمه مه کمتر از 50 درصد از میانگین بارش سالانه در سراسر مناطق شاخ آفریقا بوده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند