کدخبر: ۲۹۰۳۱۵ لینک کوتاه

مغرب خبر موافقت با مشارکت در کنفرانس سازش بحرین را تکذیب کرد

اقتصادنیوز : در آستانه برگزاری تظاهرات گسترده مردمی در پایتخت مغرب در محکومیت طرح صلح ادعایی آمریکا موسوم به «معامله قرن»، دولت مغرب موافقت رباط با مشارکت در کنفرانس بحرین را رد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری مهر، بعد از وارد شدن نام مغرب به فهرست کشورهایی که در کنفرانس بحرین با موضوع طرح جنجالی «معامله قرن» شرکت می کنند و در سایه گمانه زنی ها درباره این موضوع، دولت مغرب گزارش‌ها مبنی بر مشارکت این کشور پادشاهی برای حضور در کنفرانس مذکور را رد کرد ولی موضع رسمی خود را در این خصوص اعلام نکرده است.

«مصطفی الخلفی» سخنگوی دولت مغرب طی کنفرانسی مطبوعاتی اعلام کرد: موضع مغرب درخصوص مشارکت در کارگاه منامه، در وقت مناسب اعلام خواهد شد.

الخلفی این موضوع را در پاسخ به گزارش‌های رسانه‌ای عنوان کرد که از مشارکت مغرب در کنفرانس بحرین خبر می‌دادند. با این حال، این سخنگو مشارکت دولت مغرب را صراحتا تایید یا تکذیب نکرده است.

این سخنگو تأکید کرد که مواضع مغرب در ارتباط با سیاست خارجی خود را در زمان و موقعیت مناسب اعلام می‌کند. وی این را هم گفت که این دولت است که زمان اعلام موضع خود در خصوص این مشارکت را اعلام می‌کند.

«جرد کوشنر» مشاور ارشد رئیس‌جمهوری آمریکا چند هفته قبل در ادامه سفر منطقه‌ای خود که در چارچوب آماده‌سازی برای اجرای بندهای «معامله قرن» انجام شد، وارد مغرب شد و با «محمد ششم» پادشاه این کشور دیدار کرد. طرفین در این دیدار، پاره‌ای از مسائل مورد اهتمام مشترک و آخرین تحولات منطقه‌ای را مورد بحث و رایزنی قرار دادند.

از سوی دیگر، این موضع دولت مغرب در حالی اعلام می‌شود که قرار است فردا- یکشنبه- تظاهرات گسترده مردمی در رباط، پایتخت این کشور در مخالفت با طرح «معامله قرن» برگزار شود.

دولت آمریکا پیش از این اعلام کرده بود که یک کنفرانس بین‌المللی با هدف تشویق برای سرمایه‌گذاری اقتصادی در اراضی فلسطینی ماه ژوئن در منامه بحرین برگزار می‌شود. در حالی که برخی از کشورها از جمله عربستان و امارات از مشارکت در این کنفرانس خبر داده‌اند، فلسطینیان اعلام کرده‌اند در کنفرانس اقتصادی بحرین حضور نخواهند یافت.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند