کدخبر: ۲۹۰۴۸۹ لینک کوتاه

توضیحات وزیر دفاع در خصوص ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی

اقتصادنیوز: وزیر دفاع اعلام کرد که تا پایان دولت طرح ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی برای کارکنان و بازنشستگان نیروهای مسلح را به پایان می‌رسانیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در مراسم امضا تفاهم همکاری ساخت 100 هزار واحد مسکونی بین وزارت راه و شهرسازی و وزات دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: ما در این توافق نامه کارگروه مشترکی را میان دو وزارتخانه پیش‌بینی کردیم تا نیازمندی‌ها را برسی کنند. اگر بتوانیم از امکانات و مقدورات دو وزارت خانه استفاده کنیم، می‌توانیم بخش اعظمی از نیاز در این بخش را تامین کنیم.

وی افزود: تامین مسکن نیروهای مسلح یک کار جاری است و این 100 هزار واحد به اقدامات مسکن‌سازی نیروهای مسلح اضافه می‌شود. قرار است این 100 هزار واحد مسکونی را در ظرف 2 سال باقی مانده دولت انجام دهیم. اراده جدی در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و وزارت راه و شهرسازی و بانک‌ها برای تحقق این تفاهم‌نامه وجود دارد. 

وزیر دفاع گفت: در نیروهای مسلح طرح گسترده‌تری در قالب طرح حکمت وجود دارد که بر اساس آن کارکنان با 15 سال خدمت صاحب خانه شوند البته عقب ماندگی‌هایی وجود دارد که باید جبران شود.

وی افزود: نیروهای مسلح زحمت‌کش‌ترین قشر جامعه هستند که بخشی از مهمترین کارها یعنی تامین مرزها و حراست از مرزها در صعب العبورترین مناطق برعهده آنان است. گاهاً چندین ماه در مرزها باقی می‌مانند و وزارت دفاع هم وظیفه دارد که بخشی از نیازهای آنها را تامین کند، البته بخش اعظمی از منابع مالی را خود نیروها تامین می‌کنند. اگر نگاه واقع بینانه‌ای به خطراتی که متوجه نیروهای مسلح است، صورت بگیرد همه خوشحال خواهند شد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند