کدخبر: ۲۹۰۹۳۴ لینک کوتاه

روزنامه پاکستانی: "جنگ افروزی" آمریکا در قبال ایران مغایر قوانین است

اقتصادنیوز: روزنامه پاکستانی «امت» اظهارات تحریک آمیز و رویکرد تهاجمی اخیر از سوی کاخ سفید درباره ایران را جنگ روانی توصیف کرد و نوشت: جنگ افروزی ترامپ در قبال ایران مغایر با قوانین بین المللی است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری میزان، این روزنامه اردو زبان چاپ شهر راولپندی در گزارشی افزود: اصولاً هر کشوری که دیگر کشورها را به جنگ تهدید یا برای تهاجم آماده شود اقدامی غیرقانونی تلقی شده و ایران نیز از حق مشروع برای پاسخ به چنین تحرکاتی برخوردار است.

در این گزارش آمده است: رئیس جمهوری آمریکا مدعی به صدور فرمان به اصطلاح تهاجم به ایران را صادر و سپس آن را پس گرفته است، در حالی که تمامی این سخنان و بیانیه ها چیزی جز تشدید فشارهای روانی علیه ایران نیست.

این روزنامه پاکستانی نوشت: جمهوری اسلامی ایران باید در برابر تحرکات ترامپ و رویکرد تهاجمی آن هوشیار بوده و نباید اجازه دهد آمریکا از حد خود تجاوز کند.

به نوشته روزنامه امت، اقدامات اخیر آمریکا فقط لایق محکوم شدن نیست بلکه باید پاسخ کوبنده به آن داده شود زیرا اگر حرکات قلدرمابانه آمریکا ادامه یابد ممکن است منطقه با جنگ جدیدی روبرو شود.

این روزنامه پاکستانی با تاکید بر انسجام جهان اسلام به ویژه تقویت روابط میان ایران و دیگر کشورهای اسلامی در منطقه، نوشت: قطعاً متحدان ایران به ویژه روسیه در برابر سیاست های ضدایرانی ترامپ ساکت نخواهند ماند. مسکو، پکن و آنکارا به عنوان متحدان نزدیک تهران باید جبهه مشترک علیه ترامپ تشکیل دهند.

روزنامه امت نوشت: آمریکایی ها به دنبال فریب ایران هستند، جنگی درکار نیست اما کاخ سفید به دنبال نیرنگ و حیله می گردد، از سوی مدعی مذاکره شده و ایران را به پای میز گفت وگو دعوت می کند اما از طرف دیگر به گزینه جنگ نیز اشاره می کند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند