کدخبر: ۲۹۰۹۴۰ لینک کوتاه

۴ مرداد ماه انتخابات شورایاری‌ها برگزار می‌شود

اقتصادنیوز- رئیس ستاد پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌های شهر تهران گفت: ثبت نام انتخابات شورایاری‌ها از روز دوشنبه سوم تیرماه آغاز شده و انتخابات آن ۴ مردادماه برگزار خواهد شد.

به گزارش قتصادنیوز به نقل از خبرگزاری میزان، جوادی یگانه، رئیس ستاد پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌های شهر تهران در نشست خبری با محوریت آغاز ثبت نام نامزد‌ها و چگونگی برگزاری و اعلام نفرات منتخب، اظهار داشت: ثبت نام پنجمین دوره انجمن شورایاری محلات تهران از دیروز آغاز شده و امیدواریم در ۴ مرداد انتخابات رو در ۳۵۲ محله برگزار کنیم.

جوادی یگانه ادامه داد: انجمن‌های شورایاری زیر نظر و بازوی مشورتی شورای شهر تهران است.

وی با بیان اینکه دو مصوبه مهم برای دوره پنجم شورایاری‌ها در شورای شهر مصوب شده است، افزود: شورایاری‌ها حق دخالت در امور اجرایی، اداری و مالی را ندارند. دوم اینکه شهرداری و شورای شهر موظفند در تصمیماتی اجرایی که در سطح محلی موثر است نظر شورایاران را اخذ کنند.

جوادی یگانه با اعلام اینکه تلاش شده است تا حداقل دخالت در انتخابات شورایاری‌ها صورت بگیرد، گفت: تمامی مراحل ثبت نام در انتخابات به صورت الکترونیکی و ثبت در سامانه است.

وی اظهار داشت: ثبت اطلاعات نامزد‌های انتخابات شورایاری‌ها به صورت خوداظهاری است و دواطلبین تعهد می‌دهند که شرایط خود را درست اعلام کنند و در هر زمان که عدم صحت آن‌ها اثبات شود از چرخه شورایاری‌ها حذف خواهند شد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند