کدخبر: ۲۹۱۳۷۱ لینک کوتاه

طرح خاورمیانه جدید توسط مدافعان حرم خنثی شد

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش گفت: داعش مسوول اجرای خاورمیانه جدید بود ولی جوانان غیور مدافع حرم در مقابل داعش ایستادگی کردند و آنها را از پا در آوردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، احمد رضا پوردستان رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش شامگاه پنجشنبه در مراسم وداع با پیکر پاک شهید مدافع حرم مهدی ثامنی اظهار داشت: این مجلس معنوی و روحانی با حضور شهید مدافع حرم مزین شده که در دفاع از حرم حضرت زینب(س) جان خود را تقدیم اسلام کرد.

وی گفت: ملت بزرگ و ولایت مدار ایران اسلامی نشان دادند که همیشه پشتیبان ولایت هستند و دشمن را در رسیدن به اهداف خود نا امید کردند.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش بیان داشت: مردم کوفه در طی 18هزار نامه که به امام حسین (ع) ارسال کرده بودند و امام حسین (ع)را به کو فه دعوت کردند، ولی در نهایت خود و 72 تن از یارانش در روز عاشورا باقی ماند.

پوردستان تصریح کرد: حرکت امام حسین (ع) در کربلا الگو سازی بود چرا که جوانان ایران اسلامی با تمام وجود در خدمت ولایت و رهبری بوده و هستند و در مقابل تمام سختی ها ایستادگی کردند و با تمام وجود از مرزهای کشور، ولایت و رهبری دفاع کردند و در این مسیر موفق بودیم و بیش از 200 هزار شهید را تقدیم انقلاب کردند.

وی گفت: مشکل اصلی استکبار جهانی با ایران دین اسلام است، انقلاب اسلامی استقلال، آزادی، مقاومت را با خود به ارمغان آورد. دشمن زمانی به خود آمد و دید که ایران در حال تبدیل شدن به ابرقدرت در منطقه است که طرح خاورمیانه جدید را کلید زد.

وی تاکید کرد: داعش ویروس استکبار جهانی بود که روز به روز از طرف عربستان سعودی، آمریکا و اسرائیل در حال تقویت شدن بود، داعش مسوول اجرای خاورمیانه جدید بود ولی جوانان غیور مدافع حرم در مقابل داعش ایستادگی کردند و آنها را از پا در آوردند.

وی خاطرنشان کرد: شهدای مدافع حرم از مسائل مادی و دنیوی گذاشتند تا نقشه‌های استکبار جهانی در خصوص خاورمیانه جدید اجرایی نشود.

وی یاد اور شد: سامانه‌های دفاعی کشور بسیار خوب هستند، پهپاد امریکایی توسط موشک‌های داخلی مورد هدف قرار گرفت که توسط نیروهای هوا فضای سپاه ساخته شده بود.

پوردستان در خصوص امنیت مرزها گفت: به پشتیبانی نیروهای نظامی و انتظامی به هیچ کشور حق ورود به مرزهای کشور را نمی‌دهیم و در صورتی که کشوری بخواهد از مرزهای کشور عبور کند با حرکت جدی نیروهای نظامی ایران مواجه خواهد شد.

مسوول مطالعات راهبردی ارتش در ادامه مراسم افزود: باید فرهنگ‌مقاومت را در جامعه نهادینه کنیم. ایران روز به روز در حال پیشرفت و ترقی است و این ترقی و پیشرفت است.

به گزارش فارس، مراسم وداع با پیکر پاک شهید مدافع حرم مهدی ثامنی راد با حضور امیراحمد رضا پوردستان رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش، مسوولان شهرستان ورامین و با حضور پرشور مردم دیار شهیدان 15خرداد در مسجد مهدیه ورامین برگزار شد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند