کدخبر: ۲۹۱۵۶۰ لینک کوتاه

روش‌های عجیب و افراطی مردم برای لاغری

اقتصاد نیوز:لاغر‌ها چطور اینقدر لاغر می‌مانند؟ وقتی حرف از کاهش وزن می‌شود، گزینه‌های بسیار کمی بهتر از خوردن غذا‌های سالم و ورزش کردن وجود دارند. اما به این معنا نیست که مردم از روش‌های دیگر استفاده نمی‌کنند.

به گزارش اقتصاد نیوز وبه نقل از برتین ها، افراد زیادی به دلیل عجبه، ناامیدی یا حتی اختلالات روانی از روش‌های عجیب و خطرناک استفاده می‌کنند. متاسفانه ضرر بسیاری از این رژیم‌ها بیشتر از سودشان است. در اینجا با روش‌های عجیب و افراطی که برای لاغر ماندن استفاده می‌شود آشنا می‌شوید.

رژیم هوا

رژیم هوا در فرانسه محبوب است و اصطلاحی است که برای گرسنگی دادن به خودتان استفاده می‌شود. در این رژیم برای اینکه مغزتان را فریب دهید که احساس کند چیزی خورده اید، باید مراحل غذا درست کردن، چیدن میز و بوییدن غذا را انجام دهید.

انسولین

بسیاری از افراد تزریق انسولین برای کاهش قند خون و چربی به جای کربوهیدرات را امتحان کرده اند. اما تزریق انسولین بسیار خطرناک است و ممکن است منجر به دیابت در افراد غیردیابتی شود یا حتی آن‌ها را وارد کما کند.

سیب و قهوه

در رژیم سیب و قهوه همان طور که به نظر می‌رسد تا جایی که می‌توانید فقط سیب و قهوه می‌خورید. در تئوری، قهوه مثل یک داروی ادرارآور عمل کرده و شما را لاغر می‌کند و سیب انرژی و مواد مغذی کافی به بدن شما می‌رساند. در واقعیت، بعید است که وزن کم کنید و احتمالا فقط به خودتان سختی می‌دهید.

بستن کمر

هدف از بستن کمر یا شکم با پلاستیک، عرق کردن و کاهش وزن مایعات اضافی بدن است. اما تعریق بیش از حد برای شما بسیار بد است و منجر به دهیدراته شدید، تهوع و حتی گرمازدگی می‌شود.

رژیم زیبای خفته

این روش برای کمک به افرادی است که با رژیم گرفتن مشکل دارند. در رژیم زیبای خفته هروقت که احساس گرسنگی کردید باید چند قرص خواب بخورید و بخوابید. درست است که وقتی خواب هستید نمی‌توانید چیزی بخورید، اما این روش باعث ضعف عضلانی می‌شود، آب بدن از دست می‌رود و احتمال زیاد اُوردوز دارو‌های خطرناک وجود دارد.

گرده زنبورعسل

گفته می‌شود که گرده زنبورعسل نوعی سوپرفود به حساب می‌آید و حاوی همه مواد مغذی ضروری برای بدن است و برای درمان آسم و کاهش چربی و بهبود عملکرد ورزشکاران مفید است. اما باوجود این که بار‌ها آزمایش شده، هیچ کدام از این ادعا‌ها ثابت نشده و باعث واکنش‌های آلرژیک شدید در افرادی می‌شود که از آن به عنوان مکمل استفاده می‌کنند.

رنگ آبی

تحقیقات نشان داده اند که رنگ آبی اشتها را سرکوب می‌کند، بنابراین اگر اشتهای زیادی دارید، از رنگ آبی سر سفره استفاده کنید. شاید عجیب باشد، اما ضرری ندارد.

رژیم غذای نوزاد

از آنجا که هر وعده غذای نوزاد بین ۲۰ تا ۱۰۰ کالری دارد، خوردن دو شیشه از آن در روز به جای وعده‌های غذایی عادی باعث کاهش وزن نسبتا سریع می‌شود. اما خوردن غذای کودک اغلب باعث به هم خوردن تعادل غذایی بزرگسالان می‌شود و با کمبود پروتئین، فیبر و موادمعدنی مهم مواجه می‌شوید.

موادمخدر

دارو‌ها یکی از قدیمی‌ترین ترفند‌های کاهش وزن هستند و درحالی که بسیاری از آن‌ها به اندازه‌ای که تبلیغات می‌کنند اثر ندارند، باعث مشکلات هم می‌شوند. بسیاری از مردم فریب‌خورده به موادمخدر خطرناکی مثل کوکائین، هروئین و متامفتامین روی آورده‌اند که عواقب وحشتناکی دارد.

مونونوکلئوز

مونونوکلئوز ویروس خطرناکی است که هم اشتها را کم می‌کند و هم انرژی مصرف می‌کند و باعث می‌شود به سرعت وزن زیادی کم کنید. عوارض جانبی شامل تب شدید، گلودرد و تورم لوزه‌ها، غدد لنفاوی و طحال می‌شود.

درانکورکسیا

درانکورکسیا کاهش کالری موادغذایی و جایگزینی آن با الکل است. نوشیدن الکل برای حفظ وزن بدن هرگز ایده خوبی نبوده و باعث مشکلات سلامتی جدی می‌شود.

پاکسازی پاستیل

پاستیل معمولا غذای رژیمی نیست، اما انواع فاقد قند آن حاوی ماده جالبی به نام لیکاسین، یک ملین قوی است. فرآیند پاکسازی ساده است: به طور منظم ده عدد پاستیل بخورید و منتظر بمانید و نتیجه را ببینید.

رژیم سوپ کلم

این سوپ در جنگ جهانی دوم برای حفاظت در برابر بیماری اسکروی استفاده می‌شد و در دهه ۱۹۹۰ به عنوان راهی برای کاهش وزن سریع محبوب شد. در این رژیم کمتر از ۱۰۰۰ کالری در روز دریافت می‌کنید (در مقایسه با میانگین ۲۰۰۰ کالری برای بزرگسالان سالم) بنابراین هر نوع فعالیت فیزیکی یا ورزش تقریبا غیرممکن است.

شربت تهوع آور

شربت تهوع‌آور در پزشکی دارویی است که برای خالی کردن شکم بیماران مسموم استفاده می‌شود.

پوشیدن گِن

چند ساعت در روز استفاده از گن شاید راه خوبی برای کوچک کردن قفسه سینه و کاهش چربی دور کمر باشد. اما هیچ خواص پزشکی ندارد و فشار زیادی به بدن و اندام‌های داخلی وارد می‌کند.

لوله تغذیه

این لوله معمولا برای بیماران سرسخت بیمارستان‌های روانپزشکی استفاده می‌شود، رژیم لوله تغذیه شامل وارد کردن یک لوله کوچک از بینی به مری و پمپاژ کردن محلول کم کالری پرچرب به معده است. این لوله چند روز باید بماند و رژیم بدنتان را وارد حالت کتوژنیک می‌کند که بدن برای انرژی به جای غذا، چربی می‌سوزاند.

تزریق ادرار

تزریق ادرار زن باردار به بدن شاید چندش‌آور به نظر برسد، اما وجود دارد. ادرار حاوی هورمون هورمون اچ‌سی‌جی یا گنادوتروپین است که مغز انسان را فریب می‌دهد تا باور کند باردار است، بنابراین سرعت متابولیسم و سوزاندن کالری سریع‌تر از افراد عادی می‌شود.

رژیم قاشق

رژیم قاشق یک برنامه رژیمی است که در آن فقط از غذا‌هایی می‌توانید استفاده کنید که با قاشق خورده می‌شوند. هدف محدود کردن کالری‌ها و خوردن غذا‌های سالمی مثل سوپ و ماست است. اما خیلی‌ها همه غذاها را با قاشق می‌خورند و به هیچ جا نمی‌رسند.

حلقه‌ گذاری معده

حلقه گذاری معده یک روش پزشکی است که در آن پزشکان حجم غذایی عبوری از دستگاه گوارش را محدود می‌کنند. افرادی که این روش را انتخاب می‌کنند معمولا چاقی بیش از حد دارند که زندگی آن‌ها را تهدید می‌کند. این جراحی نیاز به رژیم غذایی سخت دارد و ممکن است عوارض جانبی شدیدی داشته باشد.

رژیم پنبه

در این رژیم باید توپ‌های پنبه‌ای را در آب یا آبمیوه خیس کنید و آن‌ها را قورت بدهید تا بدنتان فکر کند غذا خورده اید. اما این روش تاثیر چندانی ندارد و پنبه‌ها در روده جمع شده و باعث درد و ناراحتی شدید می‌شوند.

رژیم کرم نواری

در رژیم کرم نواری، باید یک کرم نواری واقعی بخورید و اجازه دهید داخل بدنتان رشد کند و هرچیزی که می‌خورید را بخورد. اگر آنقدر دیوانه هستید که این رژیم را بگیرید، یادتان باشد که باعث مشکلات جسمی مزمن می‌شود، طول کرم به ۹ متر می‌رسد و گاهی خارج نمی‌شود.

پاکسازی کامل

روش پاکسازی درواقع رژیم خوردن مایعات است که باید در آن ترکیب آبلیمو، فلفل و شربت افرا بخورید. هدف پاکسازی بدن از سموم و ناخالصی‌هاست، اما بیشتر شبیه شکنجه است.

وصله زدن زبان

این روش یک شکنجه واقعی است. باید یک تکه کوچک پارچه به زبانتان بدوزید تا خوردن غذا برایتان بسیار دردناک شود. این باعث می‌شود مدت طولانی فقط مایعات بخورید. لازم به گفتن نیست، اما این روش اصلا توصیه نمی‌شود.

روزه

گرسنگی کشیدن تا وقتی به وزن دلخواه برسید شما را لاغر می‌کند. اگرچه غذا نخوردن شما را به سرعت لاغر می‌کند، اما اگر زیاده‌روی کنید، بسیار خطرناک است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند