کدخبر: ۲۹۱۵۶۲ لینک کوتاه

حرکت جدید توییتر علیه ترامپ

اقتصاد نیوز: توییتر اعلام کرد توییت های مربوط به سیاستمداران را که متناقض قوانین آن هستند همراه با برچسب هشدار نمایش می دهد. این سیاست تازه در واکنش به سیاستمدارانی نظیر ترامپ اتخاذ شده که از این پلتفرم برای تهدید دیگر کشورها استفاده میکنند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از دیجیاتو، در واقع بعد از آنکه بسیاری توییتر متهم کردند به شکلی غیرمنصفانه به رئیس جمهور آمریکا اجازه می دهد توییت های نفرت انگیزش را منتشر کند و همزمان دیگران را به خاطر انتشار محتواهای مشابه سانسور می کند، این تصمیم از جانب مدیران توییتر گرفته شد.

به این ترتیب از امروز به بعد توییت هایی که طبق تشخیص توییتر مسائل مربوط به منافع عموم را در برگیرند و همزمان قوانین این پلتفرم را زیر پا بگذارند با برچسب هشدار از دیگر توییت ها متمایز می شوند.

کاربران نیز باید روی برچسب هشدار کلیک کنند تا بتوانند پیام زیر آن را مشاهده نمایند اما توییت های اینچنینی برخلاف سیاستی که توییتر در قبال افراد عادی دارد، حذف نخواهند شد.

ترامپ هم که از زمان پیوستنش به توییتر در سال ۲۰۰۹ تا به امروز ۴۲ هزار توییت منتشر کرده در نتیجه این تغییرات با محدودیت های تازه توییتر روبرو خواهد شد.

ترامپ در بازه زمانی ده ساله از حضورش در توییتر ۴۲ هزار توییت منتشر کرده

توییتر اعلام کرده که این سیاست در مورد تمامی دولتمردان، نامزدهای انتخاباتی و شخصیت های شناخته شده با بیش از ۱۰۰ هزار دنبال کننده اعمال می شود. اما این توییت ها علاوه بر اینکه با برچسب های هشدار مشخص می شوند دیگر با کمک الگوریتم های توییتر ترویج نخواهند شد.

مدیران این شبکه اجتماعی در مورد اینکه آیا توییت های قبلی ترامپ ناقض قوانین آن بوده اند یا خیر اظهار نظری نکرده اند و نمی گویند که فعالیت های توییتری رئیس جمهور جمهوری خواه آمریکا چه نقشی در اتخاذ این سیاست تازه داشته است.

براساس قوانین توییتر تهدید به خشونت علیه یک شخص یا گروه و مشارکت در آزار و اذیت هدفمند افراد یا درخواست از دیگران برای این کار یا دعا و آرزو برای آسیب دیدن دیگران ممنوع است. این پلتفرم همچنین مطرح کردن سخنان نفرت انگیز علیه اقلیت های نژادی و دینی را غیرمجاز می داند.

البته تا به امروز رهبران جهان با این توجیه که انتشار توییت های جنجالی از سوی سیاستمداران آنها را مسئولیت پذیر می کند و به مذاکره و  مباحثه وادار می کند از بسیاری از این قوانین معاف بوده اند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند