کدخبر: ۲۹۱۶۹۹ لینک کوتاه

اولین جزئیات از دیدار ترامپ و رهبر کره شمالی

اقتصادنیوز: دونالد ترامپ در منطقه غیر نظامی شده مرز دو کره با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی دیدار کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، اسکای نیوز گزارش داد ، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که پس از نشست گروه ۲۰ در اوزاکای ژاپن به کره جنوبی رفته است، امروز (یکشنبه) در کنفرانس خبری مشترک با مون جائه این، همتای کره جنوبی خود تایید کرد که قرار است همانطور که پیشتر ابراز تمایل کرده بود، دیداری با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در منطقه غیر نظامی شده مرز دو کرده داشته باشد.

این دیدار قرار بود راس ساعت ۱۴:۳۰ به وقت محلی کره برگزار شود اما به دلیل تاخیر در ورود رهبر کره شمالی، با تاخیر برگزار شد.

ترامپ که با یک هلیکوپتر نظامی به منطقه مرزی رفته بود، با اون دست داد و سلام و احوالپرسی کرد و به داخل خاک کره شمالی هم قدم گذاشت.

وی در این باره گفت که عبور نمادینش از خط فاصل میان دو کره "افتخاری بزرگ" است و "احساس خوبی است که اولین رئیس جمهوری آمریکا باشی که به کره شمالی پا گذاشته‌ای."

ترامپ در دیدار با رهبر کره شمالی گفت: از همان روزی که همدیگر را برای اولین بار دیدیم از یکدیگر خوشمان آمد.

رئیس جمهوری آمریکا هم‌چنین گفت که "از همینجا از او دعوت کردم که به کاخ سفید بیاید."

کیم جونگ اون نیز اظهار امیدواری کرده که دو کشور بر تمام مشکلات گذشته غلبه کرده و صفحه جدیدی را در روابط دوجانبه باز کنند. اون هم با ستایش از ترامپ به عنوان اولین رئیس جمهوری از آمریکا که پا بر خاک کره شمالی گذاشته است، گفت: اگر از ترامپ خوشم نمی‌آمد این دیدار انجام نمی‌گرفت.

در همین رابطه: 

دیدار ترامپ و کیم جونگ اون در خاک کره‌شمالی +فیلم

پیش از این دیدار ترامپ و مون جائه این در مرز دو کره از فراز مکانی نظامی در جریان توضیحات نظامیان آمریکایی حاضر در محل قرار گرفتند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند