کدخبر: ۲۹۱۸۷۷ لینک کوتاه

دردسر نامه‌های عاشقانه ترامپ

اقتصادنیوز: الیزابت وارن به دیدار رئیس‌جمهور آمریکا و رهبر کره شمالی واکنش نشان داد و اقدامات ترامپ در قبال کره شمالی را امری در جهت از بین بردن نفوذ آمریکا خواند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، پایگاه اینترنتی شبکه سی ان ان نوشت، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز گذشته [یکشنبه] ۲۰ قدم وارد کره شمالی شد این در حالی است که برخی از دموکرات‌ها از جمله الیزابت وارن، سناتور دموکرات ایالت ماساچوست و نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا در واکنش به این اقدام ترامپ، آن را «عملیات عکس» [نوعی خودنمایی] توصیف کرد که بیش از آنکه به آمریکا کمک کند به آن آسیب می‌زند.

وارن در پیامی نوشت: «ترامپ نباید نفوذ آمریکا را با [خودنمایی] عکس و تبادل نامه‌های عاشقانه با یک دیکتاتور به باد می‌داد.»

وی افزود: در عوض، ما باید با کره شمالی از طریق دیپلماسی اصولی که امنیت آمریکا را ارتقا می‌دهد، از متحدان ما حمایت می‌کند و حقوق بشر را تقویب می‌کند، وارد می‌شدیم.

سناتور کامالا هریس هم با ابراز نگرانی در پیامی توییتری نوشت: این رئیس‌جمهوری باید تهدید هسته‌ای کره‌شمالی و جرایم آن علیه بشریت را جدی بگیرد. این نباید جلسه عکاسی شود. امنیت ما و ارزش‌های ما در معرض خطر است.

سناتور برنی سندرز دموکرات هم در مصاحبه با ای‌بی‌سی گفت با دیدار رئیس‌جمهوری آمریکا با کیم جونگ اون "مشکل" ندارد اما نمی‌خواهد که جلسه "صرفا به فرصتی برای عکاسی" تبدیل شود. سناتور سندرز افزود: فردا و پس فردا قرار است چه اتفاقی رخ دهد؟ او وزارت خارجه را تضعیف کرده است.   

جولیان کاسترو، از دیگر نامزدهای دموکرات آمریکا هم در سخنانی گفت دونالد ترامپ با سه بار ملاقات با رهبر کره‌شمالی که ماحصلی نداشته است، وجهه یک دیکتاتور را بالا می‌برد. او گفت: ترامپ این کار را وارونه انجام می‌دهد.

سخنگوی جو بایدن، معاون سابق رئیس‌جمهوری آمریکا هم گفت ترامپ به بهای امنیت ملی آمریکا دیکتاتورها را به آغوش می‌کشد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند