کدخبر: ۲۹۲۱۹۳ لینک کوتاه

اقدام جدید عربستان در مرزهای عراق

منابع عراقی می‌گویند که عربستان سعودی در مرزهای شمالی همجوار با عراق سامانه‌های راداری مستقر کرده است.

 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، یک منبع امنیتی عراقی سه‌شنبه (۱۱ تیر) گفت که عربستان سعودی اقدام به استقرار سامانه‌های پایش و رصد هوایی در مرزهای خود با عراق کرده است.

به گزارش شبکه سومریه عراق، روزنامه‌ای از منطقه خلیج فارس به نقل از این منبع نوشت که «مسئولان امنیتی سعودی‌ بعد از انتشار گزارش‌هایی در خصوص پرواز پهپادها از داخل عراق جهت حمله به تأسیسات نفتی سعودی، با مسئولان عراق تماس گرفته‌اند».

این منبع اظهار داشت که طی این تماس، طرف سعودی به طرف عراقی خبر داده که ریاض سامانه‌های پایش و رصد هوایی در نوار مرزی با عراق مستقر کرده است.

بر اساس ادعای این منبع عراقی، پادشاه عربستان سعودی به «عادل عبدالمهدی»، نخست‌وزیر عراق درباره خطرات تکرار حملات ادعایی بر روابط دو جانبه تذکر داده و از بغداد خواسته است که ارتش عراق زمام امور را در مرز به دست بگیرد و گروه‌های مسلح را از مرز دور کند.

بعد از گذشت یک ماه از حمله پهپادی ارتش یمن به خط لوله انتقال نفت عربستان سعودی از منطقه خلیج فارس به بندر «ینبُع» که منجر به توقف انتقال نفت در این خط لوله شد، روزنامه وال‌الستریت ژورنال شنبه این هفته به نقل از منابع در دولت آمریکا مدعی شد که این حملات از عراق و نه یمن صورت گرفته است.

به دنبال این ادعا، منبع مسئول در دولت عراق از آمریکایی‌ها خواست برای ادعاهای خود دلیل و سند ارائه دهند

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند